Pomáháme vzácným a jsme patrioti Chrudimi

12 ledna, 2023

Chrudim, 12. ledna 2023 – Veřejná sbírka Vzácní vzácným největší lékárny na českém internetu si získala důvěru veřejnosti, přispělo do ní už 34 tisíc dárců - zákazníků a zaměstnanců Lékárna.cz i veřejnosti. Ti za 2 roky existence sbírky dali dohromady téměř 3 miliony korun a Lékárna.cz je do poslední koruny posílá pacientským organizacím, které se starají o lidi se vzácnými diagnózami, a náklady na provoz sbírky hradí ze svého zisku, nikoli z výtěžku sbírky. Sbírka stále pokračuje, připojit se může každý.

„Je to až neuvěřitelná empatie a důvěra v náš projekt dlouhodobé pomoci slabším. Ani inflace, ani obavy z vlastní budoucnosti nijak významně nepoznamenaly ochotu pomáhat těm, kterým osud nedopřál zdraví. Skládáme pomoc pro vzácné po padesátikorunách, každé získané koruny a každého jednotlivého dárce si velmi vážím,“ říká Vladimír Finsterle, zakladatel  společnosti Pears Health Cyber, která největší lékárnu na českém internetu Lékárna.cz i veřejnou sbírku provozuje. Celková suma darů za loňský rok je sice o 24 % nižší než suma darů za rok 2021, přesto loňský roční výtěžek přesahuje milion korun. Celkem už Lékárna.cz rozdělila 2,6 milionu korun mezi 13 pacientských organizací.

O těch, kdo se přidali ke sbírce Vzácní vzácným

  • Průměrná darovaná částka: 50 Kč
  • Nejvyšší dar: 1550 Kč
  • Největší počet darů od jednoho dárce: 38
  • Počet dárců: 34 262

Veřejnou sbírku Vzácní vzácným spustila Lékárna.cz v říjnu 2020 a stále v ní pokračuje, výtěžek rozděluje vzácně nemocným přes pacientské organizace a spolky 2x ročně. „Preferujeme ty, kdo se snaží prosadit změny v systému péče o vzácně nemocné a zlepšit tak podmínky k životu všem těmto pacientům. Protože i toto úsilí cílené na všechny vzácně nemocné bez rozdílu je vzácné: je to velmi vytrvalostní běh na dlouhatánskou trať s mnoha překážkami. Když se podaří, máme radost i my,“ dodává V. Finsterle. Proto v minulosti Lékárna.cz významně podpořila aktivity například České asociace vzácně nemocných a Klubu pacientů s cystickou fibrózou.

Dar na dobrou věc ale bohužel někdy slouží pro pobavení: nezaplacený zůstal například dar 1 milion korun. „Takových planých slibů – tedy darů založených do systému, které nebyly nikdy uhrazeny – vidíme v evidenci za skoro 1,2 miliony korun. Škoda, třeba ten naslibovaný milion od jednoho vtipálka by třeba pomohl padesáti nemocným dětem zlepšit  zdravotní stav speciální rehabilitací, nebo pořídit 11 speciálních vozíků, na které dnes rodinám příjmy nestačí,“ zmiňuje V. Finsterle.

Kromě veřejné sbírky Vzácní vzácným je Lékárna.cz také patriotem Chrudimi, kde sídlí a kde je také jedním z největších regionálních zaměstnavatelů: za poslední dva roky věnovala léčivé přípravky na podporu imunity v hodnotě více než 600 tisíc korun hlavně zdejším sociálním pracovníkům a seniorům. Na podporu Ukrajiny pak v loňském roce poslala potřebnou věcnou pomoc za cca 100 tisíc korun.

Veřejná sbírka Vzácní vzácným:

  • Číslo sbírkového účtu: 1620432079/5500
  • Sbírka je osvědčena Magistrátem hlavního města Prahy pod čj. MHMP 1308271/2020

 

O projektu Vzácní vzácným: Účelem veřejné sbírky na Lékárna.cz je získávat finance na podporu a rozvoj aktivit, které cíleně zlepšují životní podmínky pacientů se vzácnými nemocemi (sociální a léčebná podpora, ozdravné pobyty, edukační kampaně, nákupy zdravotnických pomůcek a přístrojů dle individuálních potřeb). Finanční prostředky jsou určeny pro pacientské organizace, spolky i fyzické osoby.

Kontaktujte nás

-
Dejte nám o sobě vědět, vítáme zajímavé nápady i lidi.

Kde nás najdete

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 779 (recepce)
Tel.: +420 724 600 705

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Podat oznámení

Ochrana osobních údajů
Sledujte nás na
Lékárna.cz
MojaLékaren.sk
Prima lékárna