Počasí ovlivňuje doručení

17 srpna, 2023

Zákazníci největší lékárny na českém internetu Lékárna.cz preferují doručení svých zásilek do boxů  Zásilkovny, Z-boxu nebo Alza boxu.Ty si dlouhodobě vybírá 40 % zákazníků, druhý je v pořadí oblíbenosti doručovacích služeb Balík do ruky , který má 23 % příznivců, a 13 % zákazníků vyzvedává zásilku v Balíkovně. V horkých dnech ale Lékárna.cz v období s teplotami nad 30 stupňů Celsia dočasně dodávku do boxů zastavuje, aby se citlivé zboží pobytem v teplotně nestabilním boxu neznehodnotilo. „I když je doručování do boxů u zákazníků oblíbené, přece jen nám záleží na tom, aby si nakonec zákazník doma nevybalil sice zdravou, ale úplně rozpuštěnou čokoládu. Preferujeme bezpečné dodání,“ říká ředitel Lékárna.cz Ing. Karel Klodner.

 

Velká města - kosmopolitní centra s výraznou preferenci

Boxy preferuje každý druhý zákazník z velkých měst. Jedním z klíčových faktorů je určitě hustší síť výdejních míst. Větší města jsou postižena hustotou provozu, což může mít za následek zpomalení doručování zásilky kurýrem přímo na dohodnuté místo. Balík do ruky zde má v oblibě jen 13 % zákazníků.

 

Malá města - pohodlí a blízkost 

Zákazníci z menších měst a venkova volí častěji balík do ruky, a to ve 37 %. A 25% zákazníků Lékárna.cz si zde rádo počká na kurýra, kteří zde pracují na kratší vzdálenosti a v menším provozu, což jim umožňuje rychlejší a flexibilnější doručování balíku na adresu. Malá města často nemají tak hustou síť výdejních míst, což také zvyšuje atraktivitu dodání poštovním kurýrem.

 

Flexibilita a přizpůsobení 

Možnosti doručování zboží jsou dnes již stejně důležité jako samotné produktové portfolio. Proto Lékárna.cz bere ohled i na produkty v balíčcích, které svým zákazníkům posílá, a nabízí svým zákazníkům různé možnosti doručení mj. i podle venkovní teploty. V období, kdy následuje několik dní za sebou 30 a více stupňů, je vždy proto dočasně zastavena dodávka zboží do boxů. „Teplota při přepravě léků by neměla překročit 25 stupňů Celsia, tady jsme samozřejmě limitováni legislativou,“ připomíná K. Klodner. Zdůrazňuje, že na teplo je ale citlivý i sortiment potravin, sportovní výživy, doplňků stravy, vitamínů, veterinárních krmiv a potřeb pro zvířata. „Proto flexibilně pracujeme s nabídkou možností doručení a nabízíme zákazníkům jen takové, které jsou pro objednané zboží bezpečné,“ dodává K. Klodner.

Jak vybírají dopravu svých objednávek zákazníci Lékárna.cz napříč republikou:

  • 40 % boxy Zásilkovna, Z-Box nebo AlzaBox
  • 22,5 % Česká pošta/Balík Do ruky
  • 14,6 % Balíkovna
  • 8,3 % přepravce WE|DO
  • 7,3 % Zásilkovna domů
  • 6,3 % Česká pošta/Balík Na poštu
  • 0,6 % osobní odběr v Chrudimi
  • 0,3 % WE|DO POINT výdejní místa.

Kontaktujte nás

-
Dejte nám o sobě vědět, vítáme zajímavé nápady i lidi.

Kde nás najdete

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 779 (recepce)
Tel.: +420 724 600 705

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Podat oznámení

Ochrana osobních údajů
Sledujte nás na
Lékárna.cz
MojaLékaren.sk
Prima lékárna