Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Zákaz kouření v restauracích zvyšuje zájem o odvykání

24.5.2017

O 35 % vzrostl prodej přípravků určených na odvykání kouření. Vyplývá to z obchodních údajů Lékárny.cz za období od ledna do dubna. Lékárníci to dávají do přímé souvislosti se zákazem kouření v restauracích, který začne platit od konce května.

„Nárůst prodejů odvykacích přípravků je ve srovnání s předchozími třemi lety opravdu razantní. Loni ve stejném období představoval jen šest procent a před dvěma lety prodeje dokonce stagnovaly,“ potvrzuje Karel Klodner, ředitel Lékárny.cz. „To nás přivedlo k myšlence uskutečnit online průzkum na téma kouření,“ dodává šéf největší internetové lékárny.

Průzkum proběhl v polovině května a zúčastnilo se ho 1155 zákazníků Lékárny.cz. „Je poctivé přiznat, že 71 % respondentů patří mezi nekuřáky. I tak jsou ale zjištěné výsledky zajímavé,“ říká Karel Klodner. (Pro úplnost: 9 % dotázaných uvedlo, že kouří příležitostně, 17 % lidí vykouří několik cigaret denně a tři procenta spotřebují denně jednu i více krabiček cigaret.)

Zákaz kouření v restauracích vítá 66 % dotázaných. Víc než pětině respondentů zákaz vadí, zbývajícím třinácti procentům je lhostejný.

Stop nikotinu ve stravovacích zařízeních má pozitivní vliv na rozhodnutí téměř sedmnácti procent kuřáků: definitivně přestat kouřit se rozhodlo půldruhého procenta, dalších 5,5 % o tom uvažuje a desetina lidí kouření aspoň omezí.

Z průzkumu Lékárny.cz mj. vyplývá, že zákaz kouření bude mít určitý ekonomický vliv na segment stravování: přestože 40 % respondentů tvrdí, že na ně nový zákon nebude mít vliv a pět procent kuřáků dokonce tvrdí, že budou chodit do restaurace častěji, 31 % jich naopak návštěvy gastronomických podniků omezí.

Z obchodních údajů Lékárny.cz je také možné vysledovat trendy v odvykání. „Na oblibě výrazně získávají náplasti, jejich prodej se téměř ztrojnásobil,“ prozrazuje šéf e-shopu Karel Klodner. Standardní je podle něho poptávka po ústních sprejích, klesá zájem o takzvané stopfiltry, které se nasazují na cigarety k omezení množství vdechovaných látek.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language