Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Lékárna.cz: Vycházíme vstříc ženám, u nás sladí práci a rodinu

15.1.2020

Chrudim, 15. ledna 2020 – Internetová Lékárna.cz patří na Chrudimsku k významným zaměstnavatelům, který si zakládá na vstřícném přístupu zejména k ženám-matkám a lidem nad 50 let. „Z našich 65 zaměstnanců je 54 žen v širokém spektru profesí od skladových a logistických až po vyšší manažerské. Umožnit jim pracovat a rozvíjet se tak, aby zároveň mohly být i matkami, to je jedna z hlavních priorit nás jako zaměstnavatele. Vycházíme jim vstříc tak, aby to zvládaly,“ říká Jana Poláková, šéfka HR v Lékárna.cz.

Lékárna.cz sídlí už 20 let v Chrudimi, má zde nejen kanceláře, ale také moderní distribuční centrum, ze kterého denně odchází v průměru 2500 zabalených objednávek zákazníkům do Čech i na Slovensko. „Nejvíc zaměstnanců je právě z Chrudimska a Pardubicka, máme ale lidi i v Praze a dalších místech, kteří dojíždějí. Na některé pracovní pozice hledáme zde v regionu vhodné kandidáty dlouho a často i opakovaně, je totiž těžké získat na Chrudimsku odborníka podle našich představ. Relativně dosažitelná Praha a její pracovní příležitosti jsou často pro dobře profesně vybavené lidi větší lákadlo. To platí hlavně o profesích v IT nebo marketingu, kde někdy nedokážeme delší čas najít vhodného kandidáta. Hledání vhodných lidí je pro nás v podstatě nepřetržitý proces,“ dodává J. Poláková. Lékárna.cz si ale přesto kvalitu a flexibilitu pracovní síly v regionu chválí. „Díky ní dokážeme stále rostoucí zájem zákazníků o nakupování na internetu zvládat,“ říká.

Zaměstnanci Lékárna.cz oceňují hlavně pružnou pracovní dobu, možnost částečných úvazků nebo brigádnických výpomocí. První český lékárenský e-shop zaměstnává na Pardubicku samozřejmě lékárníky, z největší části ale dává pracovní příležitosti v logistice a skladu a na zákaznických telefonních linkách. Zaměstnává také marketingové specialisty, ekonomické a IT profese. „Věková struktura našich zaměstnanců je opravdu široká – nebráníme se absolventům ani skupině 50plus. Absolventům dáváme rádi příležitost, protože jejich představy jsou nedotčené stereotypy, a lidé 50plus jsou zase zdrojem cenných zkušeností, které juniorům chceme rychle předat. Pro nás je vždycky v centru firemní péče člověk. Věnujeme se podpoře jeho zdraví i hledání optimálního pracovního rytmu. Záleží nám na tom, aby maminky na mateřské mohly být stále zapojené do kolektivu, pokud o to samozřejmě stojí. U lékárnic to je velmi důležité, že i v době, kdy pečují o děti, mohou rozvíjet svou odbornost ruku v ruce s rozvojem internetového lékárenství,“ konstatuje J. Poláková.

Zaměstnanci Lékárna.cz si pochvalují především pružnou pracovní dobu, práci, která má podle jejich mínění hlubší smysl, samostatnost a možnost kreativních, či vlastních řešení (zdroj: Atmoskop.cz).

Pár faktů navíc:

  • Lékárna.cz denně odešle v průměru 2500 balíčků s objednávkami, celkem 3,5 tuny produktů.
  • Jedna operátorka zákaznického centra vyřídí v průměru 100 připomínek a žádostí zákazníků za den.
  • Index spokojenosti zákazníků a klientů společnosti dlouhodobě dosahuje 90 bodů ze 100 (měření dle mezinárodně uznávané metodiky Net Promoter Score).

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language