Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Víc než na Valentýna se kondomy prodávají o Vánocích

8.2.2018

Čtvrtina žen odmítá hormonální antikoncepci

Valentýnský svátek zamilovaných je jedním z období, která přejí prodejům přípravků souvisejících se sexem.

Podle prodejních dat to doslova platí o tobolkách podporujících erekci Arginmax, jejichž jeden z prodejních vrcholů je kolem 15. února (další pak v červnu a v prosinci). Stejně tak kondomy jdou nejvíc na odbyt koncem ledna a ve druhé polovině února (a další vrcholy mají v dubnu, v červenci a na konci roku). „Rozhodně víc kondomů se ale prodá o Vánocích než okolo Valentýna,“ prozrazuje Zuzana Šenoltová, brand marketingová manažerka Lékárny.cz.

Nejprodávanější značkou kondomů je v e-shopu Durex, zhruba čtvrtinové jsou tržby za české prezervativy Pepino.

Po kondomu nejčastěji sáhnou ženy, kterým z nějakého důvodu nevyhovuje hormonální antikoncepce. Z rozsáhlého průzkumu Lékárny.cz, kterého se zúčastnilo 1170 žen, vyplývá, že to je přibližně každá čtvrtá žena (27 %).

Nejčastěji (v 54 % případů) ženy hormonální antikoncepci odmítají s ohledem na to, že se její užívání neshoduje s jejich představami o zdravém životním stylu a péči o vlastní zdraví. Druhým nejčastějším důvodem (22 %) jsou zdravotní důvody – od drobnějších nevolností až po výslovný zákaz lékařem s ohledem na způsobené zdravotní problémy.

Osm procent žen hormonální antikoncepci odmítá pro její negativní vliv na psychiku, pěti procentům dotázaných vadí její vliv na životní prostředí, stejný podíl žen ji neužívá s ohledem na plánované početí a čtyři procenta uvedla, že bez ní mají lepší sexuální prožitky.

Nejužívanějším typem hormonální antikoncepce jsou tablety (užívá je 58 % všech dotázaných žen) následované nitroděložním tělískem (6 %), vaginálním kroužkem (3 %) a náplastí (2 %).

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language