Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Veřejnou sbírkou pomůžeme zaplaveným na Trutnovsku

12.8.2013

Praha, 12.8.2013 – Zájem zaměstnanců Lékárny Harmonia v Trutnově o to, jak se zdejší lidé vypořádali s důsledky povodní, vedl až k založení veřejné sbírky. „Fakt, že mnoho lidí zasažených v červnu povodněmi, se ani dva měsíce poté není schopno vypořádat s jejími následky a nemají střechu nad hlavou, je alarmující. Ačkoli společnost sídlí v Praze a má své provozovny po celém Česku, rozhodli jsme se podat pomocnou ruku lidem na Trutnovsku, konkrétně ve Svobodě nad Úpou,“ říká Pavel Knorr, výkonný ředitel společnosti Pears Health Cyber, která Lékárny Harmonia provozuje.

Společnost proto nyní zaregistrovala veřejnou sbírku, ve které chce získat peníze pro lidi postižené povodní, kteří nemusejí mít dost vlastních sil na návrat k běžnému životu a obnovu majetku. „Nečekaná živelní pohroma je rána do vazu, často zásadní zlom v životě lidí, kterých se dotkla. Těžce ho nesou mladí a silní, natož senioři. Od samého vzniku firmy jsem směřoval k tomu, abychom podporovali slabé. Proto vítám sbírku, kterou spontánně iniciovali sami zaměstnanci firmy jako vánoční překvapení pro ty, jejichž Vánoce by letos vůbec nemusely být šťastné a veselé,“ říká majitel společnosti Vladimír Finsterle.

„V pražských i mimopražských kancelářích máme kasičky, do kterých může přispět každý z našich téměř 150 zaměstnanců. O příspěvek žádáme i naše zákazníky a obchodní partnery, založený máme i transparentní účet. Každá získaná koruna bude znamenat signál, že v nás stále zůstávají empatie a soucit,“ dodává Pavel Knorr. Sbírka registrovaná Magistrátem hl. m. Prahy bude ukončena 30. listopadu 2013 a výtěžek rozdělen v první polovině prosince.

Společnost Pears Health Cyber si zakládá na tom, že podporuje slabé. Od roku 2008 trvale podporuje pacienty se vzácnou nemocí motýlích křídel (EB) a prostřednictvím organizace DebRA ČR věnovala na zlepšení kvality jejich života už 945 tisíc korun. Kromě toho získává i firemní dobrovolníky a nabízí vlastní know how a kontakty. Další dárcovské akce na společností provozovaném portálu Lékárna.cz pomohly také regionálním neziskovým organizacím. Veřejná sbírka je další formou, kterou tato ryze česká firma projevuje svou odpovědnost vůči okolní společnosti. „Zaměstnanci firmy stále přicházejí s iniciativou a nápady na pomoc – nemocným či slabým, dětem i seniorům,“ dodává Pavel Knorr.

Přispět do veřejné sbírky může každý, a to zasláním libovolného příspěvku na transparentní účet č. 1620432079/5500 (Raiffeisen bank, a.s.), nebo vhozením hotovosti do kasiček s logem sbírky v Lékárnách Harmonia.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language