Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

V Lékárnách Harmonia navigují zákazníky barevnými cenovkami

22.7.2013

Praha, 22. července 2013 – Výhradně v síti lékáren Harmonia mají od nynějška všichni zákazníci k dispozici srozumitelnou a viditelnou informaci, zda nakupují léčivý přípravek se zaručeným účinkem, nebo pouze doplněk stravy, který jim nemusí pomoci. Síť Harmonia zvolila jednoduché řešení: barevné rozlišení cenovek.

„Na cenovky se dívá každý, proto jsme je zvolili za rozlišovač. Léčiva mají šedivou cenovku, doplňky stravy bílou a legenda je viditelně umístěna. Obě kategorie jsou tímto jednoduchým opatřením zřetelně oddělené a zákazník na první pohled vidí, z jaké kategorie nakupuje: nemůže si tak zaměnit přípravek k léčbě nebo prevenci, když koupili pouze doplněk stravy, který sice nesmí poškodit zdraví, ale také nemusí pomoci,“ říká PharmDr. Pavel Škvor, odborný zástupce lékárny Harmonia v Trutnově.

Síť lékáren Harmonia jako první lékárenská síť v České republice reagovala na nařízení Evropské unie o zdravotních tvrzeních, které chce omezit zavádějící a klamavé označování doplňků stravy. Právě zřetelné oddělení obou kategorií je výrazným krokem vpřed v informování pacientů. Běžnou praxí lékáren v současné době je totiž to, že doplňky stravy nabízejí společně s volně prodejnými léčivými přípravky. Zákazníci se soustřeďují na svůj zdravotní problém, ale nedokáží při koupi na první pohled rozlišit, co si vlastně kupují, přičemž účinky těchto kategorií mohou být diametrálně rozdílné.

O lékárnách Harmonia
Síť Lékáren Harmonia je třetím největším lékárenským řetězcem v oblasti volného prodeje léčiv a přípravků na českém trhu a nejmladší sítí. Je řetězcem s jasně definovaným vlastníkem. Lékárny Harmonia jsou ryze českým řetězcem, jsou součástí skupiny Pears Health Cyber. Aktuálně je v síti devět lékáren (Beroun, Krnov, Prostějov, Svitavy, Trutnov, Vyškov, Žďár nad Sázavou, Přerov, Chrudim), do konce roku 2014 společnost plánuje další čtyři (Chrudim, Hranice na Moravě a Vsetín). Lékárny jsou součástí hypermarketů Albert.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language