Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

V Harmonia lékárnách měří od neděle krevní tlak

5.4.2013

Praha, 5. dubna 2013 – Krevní tlak významně ovlivňuje naše zdraví. Na Světový den zdraví (neděle 7. dubna) vám ho změří odborníci přístrojem nové generace.

Personál lékárny Harmonia v hypermarketu Albert zahajuje v neděli 7. dubna akci zaměřenou právě na krevní tlak. Odborníci ho zájemcům zdarma změří pažním tlakoměrem nové generace a poskytnou i informace o správném užívání léků či domácím měření. Měření tlaku potrvá v lékárně od neděle 7. do 21. dubna, otevřeno je každý den od 8:00 do 20:00 včetně víkendu a partnerem akce je Hartmann-Rico, a.s.

O krevním tlaku

Krevní tlak je důležitý faktor ovlivňující naše zdraví. Problematický je nejen vysoký (hypertenze), ale i nízký tlak (hypotenze). Nízký krevní tlak je pro postiženého sice často nepříjemný, ale nemá zpravidla žádné přímé negativní následky na jeho zdraví. Jinak je tomu u vysokého krevního tlaku, ten musí být léčen. Vysoký krevní tlak postihuje každého čtvrtého dospělého člověka, svými komplikacemi významně ovlivňuje nemocnost a úmrtnost. Podle odhadů je až 25 procent úmrtí nad 40 let věku přímo nebo nepřímo způsobeno vysokým krevním tlakem.

Proč je dobré znát svůj krevní tlak?

Vysoký krevní tlak nebolí, nemá žádné charakteristické příznaky, nemocný o něm dlouho neví, dokud se nezačne projevovat komplikacemi. Někdy se může hypertenze projevovat bolestmi hlavy, bolestmi na hrudníku, únavou nebo poruchami spánku. V pokročilých stádiích se pak objevují příznaky vyplývající z poškození jiných orgánů dlouho trvajícím vysokým krevním tlakem: dušnost, bolesti na hrudníku závislé na námaze (angina pectoris), infarkt myokardu, poruchy funkce ledvin a zraku. I když vás hypertenze nebolí, tak to neznamená, že není škodlivá. Přetěžuje vaše srdce a cévy. Pokud se nebudete léčit, tak se za několik let objeví komplikace a ty už vnímat jako problémy budete. Více na www.ordinace.cz

O lékárnách Harmonia

Harmonia jsou lékárny nového typu, které nabízejí nejen tradiční lékárenský sortiment, ale i další produkty a poradenství určené pro pěstování krásy i duševní pohody. Nabízejí svým zákazníkům věrnostní program v podobě slevové karty a 30korunový bonus na recept hrazený z veřejného zdravotního pojištění. Osobním kontaktem se zákazníky se síť lékáren Harmonia odlišuje od konkurence. Jsou součástí hypermarketů Albert, otevřeno tedy mají každý den v týdnu od 8:00 do 20:00 hodin.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language