Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

V. Finsterle v EAMPS: Odbornost a telemedicína

28.5.2020

Praha, 28. května 2020 – Východní Evropa má poprvé v historii svého zástupce v představenstvu Evropské asociace internetových lékáren (EAMSP). Na valné hromadě 27. května 2020 byl zvolen PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA. „Naše část Evropy je tak zahrnuta do diskuse o trendech a rozvoji moderních forem lékárenství. Máme čím přispět a máme se čím inspirovat,“ říká V. Finsterle, který před 20 lety založil a úspěšně rozvíjí lékárnu na internetu Lékárna.cz. Doplňuje, že svůj osobní příspěvek bude v asociaci směřovat ke konceptu telemedicíny a technologickým trendům, které přiblíží lékárenství pacientům.

EAMSP je vlivnou evropskou organizací se sídlem v Bruselu, v níž mají zastoupení největší evropští online lékárenští hráči, mezi nimi mj. Zur Rose, Doc Morris, Chemist4u či Shop Apotheke. Členem je mj. i slovenská iLekáreň a od září 2019 také Lékárna.cz. Asociace zastupuje zájmy svých členů a stanovila si 4 důležité priority, mj. zlepšování bezpečnosti léčivých přípravků a boj proti padělkům léků a nelegálním prodejcům. Aktuálně se zabývá také diskusí o trendech lékárenského trhu po COVID-19.

„Čísla mluví jasně už několik let: na internetu nakupuje léky a léčivé přípravky napříč EU už několik milionů lidí. Skokově jich v posledních měsících přibylo po opatřeních kvůli COVID-19. Například v ČR prakticky ihned po omezení pohybu v rámci mimořádných opatření vlády naskočilo na internetové lékárny asi o milion zákazníků víc. Byly pro ně ideálním řešením situace, kdy museli zůstávat doma, omezit sociální kontakty, báli se nákazy. Mimochodem, podíl internetových lékáren na prodejích v segmentu volně prodejného léčivého sortimentu se za měsíc zdvojnásobil: nyní dosahuje 8-10 % a můj odhad je, že do konce roku 2022 to bude 25-30 %. Tahle skoková změna preference online nakupování lékárenského sortimentu u zákazníků a pacientů je hozenou rukavicí pro regulovaný trh v ČR a věřím, že odpovědné orgány vyhodnotí čerstvou zkušenost s COVID-19 jako jasné PLUS přínosům distančního výdeje léků, nastaví pravidla a v blízké budoucnosti ho vytvoří. To, že mám příležitost sdílet v EAMSP ty nejlepší nápady a myšlenky, které celý segment internetového lékárenství mohou posunout k lepší kvalitě, dostupnosti a udržitelnosti, se mi právě teď jeví jako další příležitost pro české pacienty. Všechny v EAMSP nás spojuje vize dostupnosti lepšího zdraví (Access to better health),“ říká Vladimír Finsterle.

Nově zvolený předseda představenstva Olaf Heinrich říká: „Mým cílem je vytvořit sdružení jako evropský think tank pro témata elektronického zdravotnictví na našem trhu a podporovat dialog s politikou, společností a podniky o tématech, jako je přístup k lepšímu zdraví, kvalita, udržitelnost a bezpečnost údajů. Online lékárny jsou zavedeným referenčním kanálem pro léčiva, a proto jsou klíčovým faktorem pro úspěšnou implementaci digitálních aplikací v praktických a skutečných výhodách pro pacienty i zdravotní systémy. “

Podobněji zde

PharmDr. V. Finsterle

Více o V. Finsterle zde

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language