Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Trend uberizace se prosazuje i v lékárenství

29.9.2017

O 31 % vyšší jsou tržby Lékárny.cz v kategorii zdravotnických testů ve srovnání s prodeji před pěti lety. I lékárenství tak kopíruje současný trend, který v byznysu nahrazuje zavedené obchodní modely.

Stále více zákazníků si s rostoucí online ekonomikou zvyká nakupovat zboží a služby přes internet. Kromě samotné změny prodejního kanálu tak často zákazník sám do svých rukou přebírá i provedení služby.

„Moderní trendy se pochopitelně přenášejí i do zdravotních služeb. V našem případě tak nejde jenom o nákup léků přes internet nebo chat s našimi lékárníky. Rozšiřuje se škála samovyšetření, která si nyní mohou provést sami zákazníci,“ shrnuje Karel Klodner, ředitel Lékárny.cz.

Nejprodávanější jsou asi nejznámější těhotenské testy, které se na celkových prodejích podílejí  41 % a ovulační testy se 24% podílem. Z hlediska prodaného množství je zajímavý i prodej testu na marihuanu, který se na obratu domácích testů podílí 3,2 % a za posledních pět let tak jeho prodej vzrostl na dvojnásobek.

„Obecně se drogových testů prodává nyní dvaapůlkrát více, než před pěti lety,“ uvádí šéf Lékárny.cz Karel Klodner.

Výrazně také roste prodej domácích testů v závislosti na sezóně. Například v červnu se meziměsíčně zvýšil prodej testu na zjištění borélie z klíštěte o 252 %, loni v listopadu oproti průměrným prodejům vzrostl odbyt CRP testu pro rozlišení virové a bakteriální infekce o 247 %. „Vyšší informovanost a snadnější přístup k informacím, včetně inovací v oblasti sebetestování, vede k tomu, že se lidé více zajímají o svoje zdraví. Mnohdy sáhnou nejdříve po dostupných testech a teprve na základě jejich pozitivního výsledku se vydávají do ordinací lékařů,“ říká Mgr. Pavla Horáková, šéfka týmu lékárníků, kteří prostřednictvím chatu radí zákazníkům Lékárny.cz.

Nový trend sledují i výrobci, kteří neustále rozšiřují nabídku domácích testů. Novinkou tak například jsou i samodiagnostický test potravinové intolerance a test pro zjištění nesnášenlivosti lepku, které před rokem 2013 vůbec nebyly v nabídce.

„Že se lidé více zajímají o své zdraví a možnosti prevence, je velmi dobrá zpráva. Spousta testů má vysokou spolehlivost. Pro mnohé zákazníky je prvotní testování v soukromí domova méně stresující,“ uzavírá magistra Pavla Horáková.

 

Top 10 nejprodávanějších domácích testů

 1. Těhotenské testy
 2. Ovulační testy
 3. Drogové testy
 4. Alkohol test
 5. Okultní krvácení v lidské stolici
 6. Test potravinové intolerance
 7. CRP test pro rozlišení virové a bakteriální infekce
 8. Test nesnášenlivosti lepku
 9. Test erekce
 10. Test prevence žaludečních onemocnění

Příklady, jaké testy si ještě můžete koupit

 • Domácí test pro zjištění borélie z klíštěte, aktuální cena 302,- Kč
 • Genografický test (zjištění původu, z které části pocházeli naši prapředci), 2.562,- Kč
 • Test pro zjištění mužské plodnosti, 556,- Kč
 • Test genetických dispozic k hlubokožilní trombóze (vhodný zejména při častém cestování letadlem nebo při práci u počítače), 3.334,- Kč

Testovací proužky pro měření cholesterolu, 429,- Kč

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language