Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Systém ochrany zdraví zaměstnanců společnosti

18.11.2021

Celý systém ochrany zdraví svých zaměstnanců rozjeli tento týden ve společnosti Pears Health Cyber, která mj. provozuje v Chrudimi největší lékárnu na českém internetu Lékárna.cz. Zahrnuje aktuální mimořádná opatření, nařízení i benefity zaměstnavatele v souvislosti s nákazou covid-19.

„Nečekáme, co a kdy konečně vyhlásí vláda, začali jsme plošně testovat zaměstnance už na začátku tohoto týdne, a to v provozech, kde si nemůžeme dovolit výpadek: v logistice a zákaznickém centru Lékárna.cz v Píšťovech. Ostatní zaměstnance v kancelářích v Chrudimi i v Praze jsme poslali na home office,“ shrnuje Vladimír Finsterle, zakladatel a výkonný ředitel společnosti. Plošným testováním chce společnost vyloučit přenos nákazy, takže zaměstnanci s pozitivním testem (opakovaným) neumožní nastoupit na směnu, ale pošle ho na PCR test. Zatím taková situace ale nenastala.

Systém ochrany zdraví zaměstnanců zahrnuje kromě plošného testování a homeoffice také testování na protilátky zdarma, které využilo cca 75 % zaměstnanců a ocenilo ho jako zajímavý benefit. „Na pracovištích jsou k dispozici respirátory a dezinfekce, trváme na bezpečných 1,5metrových rozestupech, když si zaměstnanci potřebují čas od času odložit respirátor. Ta opatření jsou často nepříjemná a budí diskuse, ale stále zdůrazňuji, že jsou mimořádná a nebudou s námi doufám navěky. Očkování a příp. jeho posilující 3. dávku v aktuální situaci stále zaměstnancům aktivně doporučuji jako projev odpovědnosti nejen k vlastní rodině, ale i dalšímu fungování firmy a pracovnímu kolektivu. A stále umožňujeme zaměstnancům konzultovat svá duševní dilemata nebo obtíže u vybraných psychologců zdarma, protože doba je opět náročná nejen na obranyschopnost organismu, ale i na psychiku,“ dodává V. Finsterle.

Každý zaměstnanec také dostal od společnosti zdarma přípravky na posílení imunity v hodnotě 500 Kč. Vybrali jim je lékárníci z Lékárna.cz a doplnili doporučením, jak a kdy přípravky užívat, aby jejich působení bylo maximální. Firma investovala do ochrany zdraví svých zaměstnanců v aktuální podzimní pandemické situaci už půl milionu korun.

Systém ochrany zaměstnanců platí pro provozy společnosti v Chrudimi i v Praze až do odvolání a počítá se s jeho průběžnými úpravami tak, aby chránil zdraví zaměstnanců podle potřeb společnosti i v souladu s mimořádnými opatřeními, které vyhlašuje vláda.

Systém ochrany zaměstnanců společnosti Pears Health Cyber:

  • Plošné testování ve vybraných provozech
  • Testování na protilátky
  • Dodržování pravidla 3R
  • Nařízený homeoffice tam, kde to je možné.
  • Balíčky na podporu imunity.

Společnost Pears Health Cyber má 116 zaměstnanců (z toho je 86 % žen), sídlí v Praze a v Chrudimi.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language