Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Průzkum Lékárna.cz: Češi a alergie po pěti letech

7.6.2019

Chrudim (7. června 2019) – Lékárna.cz se ptala svých zákazníků, jak jsou na tom s alergiemi. Poprvé v roce 2015 a nyní letos na jaře. Zjistila, že Češi začali víc chodit k lékařům (před sezónou navštíví lékaře 29 % pacientů, o 7 % víc než v roce 2015) a alergie častěji potlačují léky, než jen přečkávají s kapkami do nosu. Stále ale každý 13. Čech s projevy alergie nikdy u lékaře nebyl.  Dále 56 % alergiků alergii potlačí léky v množství podle akutní potřeby, 44 % alergiků alergii přečká jen s minimem přípravků. Přitom ještě před 4 roky se většina alergiků snažila alergii přečkat a dávala přednost minimálnímu množství užívaných přípravků (58 %).

Infografika k průzkumu zde

Léky na alergie jsou dnes volně prodejné a zákazníci po nich v období alergií často sáhnou jako po nejrychlejším řešení pro potlačení příznaků. Zvýšenému zájmu nahrává i změna úhrad léků, kdy se spoustě pacientů nevyplatí jít ke svému alergologovi a spíše si v akutních případech lék pořídí za svoje vlastní peníze. Na Lékárna.cz ale dlouhodobě registrujeme i zájem zákazníků nakupovat například krémy a gely zmírňující alergické projevy anebo silnější ochranu vůči slunečním alergiím v podobě kvalitnějších opalovacích prostředků, rostou i prodeje v kategorii bezlepkových potravin.

Na Lékárna.cz jdou zákazníci najisto po určitých přípravcích, frekvence dotazů na lékárníky je jen občasná a týká se hlavně situací, kdy podle jejich názoru užívané přípravky nefungují, případně kombinací různých možností. Nejčastěji se ptají na dlouho trvající kašel, kdy jim nezabírají klasické léky na kašel a chtějí vyzkoušet antialergické léky volně prodejné. Poradíme s výběrem a posíláme je k lékaři. Konzultujeme i projevy některých antialergik u citlivějších jedinců.

Průzkumů názorů na téma Alergie v roce 2015 a stejného v roce 2019 se zúčastnilo více než 1000 zákazníků Lékárna.cz, kteří jsou sami alergici nebo mají někoho s alergií v rodině.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language