Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Portál Můj pacient spojuje odborníky, aby našli nejlepší léčbu

24.12.2019

Praha, 24. prosince 2019  – Obtížné rozhodování o onkologické léčbě zejména v případech, kdy nestačí doporučené postupy, usnadňuje už 10 let lékařům konzultační a vzdělávací portál Můj pacient. Propojuje české a slovenské onkology se špičkami oboru, umožňuje jim získat zdarma a v krátkém čase konzultaci k léčbě, druhý názor nebo se inspirovat zkušenostmi kolegů. Portál provozuje česká společnost Pears Health Cyber, každý měsíc stránky navštíví tři stovky lékařů a za 10 let existence této služby bylo publikováno a komentováno 550 případů, samozřejmě anonymně.  Garantem projektu je od jeho vzniku profesor Jindřich Fínek z Fakultní nemocnice Plzeň, přednosta Onkologické a radioterapeutické kliniky.

„Nejčastěji se konzultuje téma karcinom prsu, historicky nejčtenější je případ s názvem Duktální karcinom prsu u 28leté pacientky, který byl už více než 640x zobrazen. Všechny řešené lékařské případy samozřejmě publikujeme bez identifikace pacientů, zcela anonymně,“ říká Monika Svobodová, manažerka projektu.

Portál je nevýdělečný, jeho vizí je pomáhat jak českým, tak slovenským onkologům při rozhodování o nejlepší možné léčbě pro jejich onkologické pacienty a propojovat odborníky. Online konzultace jsou jednoduché, rychlé a zdarma.  Lékaři se mohou poradit o léčbě onkologického pacienta v indikacích karcinomu prsu, plic, kolorekta, prostaty, ledvin a melanomu nebo v případech kontroverzních či raritních. Nově je projekt otevřený i pro praktické lékaře a umožňuje jim konzultovat léčbu dispenzarizovaných pacientů v remisi, které mají ve své péči.

„Usnadňujeme onkologům mnohdy obtížné rozhodování o vhodné léčbě,“ zdůrazňuje vizi portálu Můj pacient jeho manažerka Monika Svobodová s tím, že na vložené dotazy lékařů reagují do 2 dnů uznávaní odborníci z oboru onkologie, kteří jsou členové kolegia. Ti už poskytli téměř 2000 doporučení k léčbě. „Ošetřující lékař se v určité situaci rozhoduje například mezi chemoterapií a radiochemoterapií, odborné kolegium dá doporučení a lékař tazatel se může vyjádřit nebo doplnit, jak doopravdy postupoval. Smyslem celého projektu je nejen konzultace, ale i sdílení zkušeností s léčbou převážně v případech, kdy nestačí ani doporučené postupy. Tato služba přináší skvělou možnost rychlé zpětné vazby a usnadní mnohdy velmi obtížné rozhodování v léčbě,“ dodává M. Svobodová.

Lékaři využívají možnost konzultace i v případech, kdy po nich chce konzultaci sám pacient, nebo v případech, že pacient léčbu odmítá. „Obrátila se na mne pacientka ke konzultaci poté, co jí ošetřující onkoložka navrhla určitý postup. Protože můj návrh je zcela odlišný, ráda bych požádala o Vaši poradu, aby o nejvhodnějším postupu rozhodl ještě někdo další,“ zní jeden z příspěvků na portálu Můj pacient.

Portál Můj pacient se každoročně představuje na dvou největších onkologických odborných kongresech (Brněnské onkologické dny a Jihočeské onkologické dny), letos poprvé se prezentoval i na kongresu Komplexní novinky v onkourologii.

 

Hodnocení této služby zúčastněnými odborníky  

  • „Jednoduchý způsob, jak získat paralelně několik názorů význačných odborníků na léčbu konkrétního pacienta.“
  • „Výborná věc i pro další vzdělávání – plno praktických rad v učebnici nenajdu.“
  • „Vždycky stojí za to se poradit, protože by bylo fatální zapomenout na cokoliv, co by nemocné pomohlo.“
  • „Skvělý projekt. Rychlá odpověď. Názor skutečných odborníků, kapacit v daném oboru.“

 

Garant projektu: prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., MHA.

Členové odborného kolegia: prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc., prim. MUDr. Jana Katolická, Ph.D., prim. doc. Igor Kiss, Ph.D., prim. MUDr. Ivana Krajsová, MBA, prim. MUDr. Gabriela Krákorová, Ph.D., prim. MUDr. Eugen Kubala, MUDr. Radek Lakomý, Ph.D., prim. MUDr. Michaela Matoušková, MUDr. Renata Neumanová, Ph.D., MBA, prim. MUDr. Katarína Petráková, Ph.D., prof. MUDr. Luboš Petruželka, CSc., prof. MUDr. Alena Skálová, CSc., MUDr. Tomáš Svoboda, Ph.D., prof. MUDr. Petra Tesařová, CSc., MUDr. Jiří Tomášek, Ph.D., doc. MUDr. Milada Zemanová, Ph.D.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language