Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Pomáháme vzácným, pomáháme změnám

9.12.2020

Finančním darem ve výši 250 tisíc korun přispěla společnost Pears Health Cyber na zlepšení podmínek života pacientů se vzácnými chorobami. Dar dnes odeslala České asociaci pro vzácná onemocnění (ČAVO). „Důležitou součástí naší práce jsou systémové změny ve prospěch lidí se vzácným onemocněním. Usilujeme o lepší centralizovanou péči a rychlejší přístup k lékům na vzácná onemocnění. Těch není mnoho, ale když už je nějaký k dispozici, snažíme se, aby se u nás doma včas dostal k těm, kteří ho potřebují. Nyní je v Poslanecké sněmovně připraven ke schválení zákon, který by toto měl usnadnit a spolurozhodovat by měli sami pacienti tím, že poskytnou svoji zkušenost s životem se vzácnou diagnózou. My v ČAVO jsme si dali za úkol je připravit na to, aby věděli, jak se co nejefektivněji do procesu zapojit. Váš dar nám pomůže je připravit co nejlépe. A nejen edukovat, ale i zajistit potřeby nemocných a jejich rodin, které jsou tak individuální jako ono zmíněné spektrum vzácných onemocnění,“ říká Anna Arellanesová, předsedkyně rady ČAVO.

Pears Health Cyber má na největším lékárenském e-shopu Lékárna.cz otevřenou veřejnou sbírku pro pomoc lidem se vzácnými chorobami, do které přispívají nejen její zákazníci, ale i zaměstnanci. Z této sbírky společnost věnovala ČAVO 150 tisíc korun, dalších 100 tisíc korun pak přidala právě Lékárna.cz. „Naše pomoc pacientům se vzácnými chorobami právě v souhrnu dosáhla 2 milionů korun. Sbírce se daří i v těchto těžkých časech, dar pro ČAVO jsme nasbírali doslova rekordně, během pouhého jednoho měsíce. Považuji to v této těžké době skoro za vzácnost, že společnost obtížená starostmi o zdraví a leckdy i další existenci dokáže stále ještě myslet i na ty, kterým se nedostalo v životě tolik zdraví jako nám ostatním. Stejně tak jsou pro mě vzácní ti, kdo se starají o důstojný a kvalitní život lidí se vzácnými chorobami, kteří především potřebují empatii a pomocnou ruku a rodiče dětí i radu,“ říká Vladimír Finsterle, zakladatel společnosti.

Zdůrazňuje, že společnost Lékárna.cz jako největší a také první e-shop s lékárenským sortimentem na českém internetu a v TOP3 českých lékáren cítí jako samozřejmou povinnost pomáhat lidem, kterým se nedostává tolik zdraví jako ostatním a předává pacientům každou vybranou korunu. Sbírka je určena výhradně na podporu a rozvoj aktivit, které cíleně zlepšují životní podmínky nemocných se vzácnými diagnózami (sociální a léčebná podpora, ozdravné pobyty, edukační kampaně, nákupy pomůcek, přístrojů a individuálních potřeb) – více zde.

Pears Health Cyber letos pomohla nemocným se vzácnou diagnózou finančními dary ve výši 786 200 Kč (kromě daru pro ČAVO ještě v červnu 536 200 Klubu nemocných cystickou fibrózou)

Vzácná onemocnění postihují v součtu více než 5 procent evropské populace, je jich víc než 8000, jsou závažná a často nevyléčitelná. ČAVO hájí zájmy mnoha osob s ultra-vzácnými onemocněními a 41 pacientských organizací zastupujících různé vzácné diagnózy.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language