Podnikatelem roku 2020 Pardubického kraje je Vladimír Finsterle

Společnost EY vyhlásila letošního vítěze krajské soutěže EY Podnikatel roku 2020 Pardubického kraje. Stal se jím Vladimír Finsterle, CEO a majitel společnosti Pears Health Cyber, s.r.o., která provozuje jednu z největších internetových lékáren v České republice Lékárna.cz a informační portál Ordinace.cz. Obrat společnosti se v loňském roce pohyboval kolem jedné miliardy korun a vedle vlastních firem v Německu a Americe společnost realizuje další projekty takřka po celém světě.

„Vytrvalost a uvěřitelnost jsou pro mě dva pilíře podnikání, které mi pomáhaly v dobrých i horších časech jít dál. Smysl toho, co děláte, je velmi důležitý nejen pro vaše zákazníky, ale i pro vaše spolupracovníky,“ uvedl Vladimír Finsterle, držitel titulu EY Podnikatel roku 2020 Pardubického kraje.

Nezávislá porota, jíž předsedal loňský celostátní vítěz a držitel titulu EY Podnikatel roku 2019 České republiky Oliver Dlouhý z Kiwi.com, ocenila u Vladimíra Finsterleho jeho celoživotní přínos v oblasti farmacie, včetně založení platformy pro celoživotní e-vzdělávání lékařů a lékárníků.

EY Podnikatel roku 2020 Pardubického kraje

Aktivní zavádění nejmodernějších technologií do praxe je jedním z hodnoticích kritérií, která odborná porota posuzuje. Vladimír Finsterle je farmaceut inovátor, který se dlouhodobě snaží naučit veřejnost, že lékárenství v sobě zahrnuje rovněž komplexní odborné poradenství v oblasti péče o zdraví,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice.

Celorepublikový i mezinárodní úspěch společností z našeho kraje dlouhodobě ukazuje, že náš region, byť patří mezi ty menší, je v mnoha oblastech na špičce. Nejedná se pouze o oblasti chemie, která je s naším regionem historicky spjatá, ale také o další oblasti včetně farmacie, což dokazuje nejen Vladimír Finsterle, ale také vítěz soutěže z roku 2014 Vladimír Velebný a jeho společnost CONTIPRO. Jsem rád, že se firmy v našem kraji prosazují na trhu i v současné nelehké době a věřím, že tomu tak bude i nadále,“ uvedl Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje.

Trofej nejlepšího podnikatele roku Pardubického kraje letos putuje vítězovi již poosmé. Její držitelé se objevují i v celostátním výběru nejlepších podnikatelů technologické kategorie. V ročníku 2017 krajský titul a zároveň celostátní titul nejlepšího technologického podnikatele získali otec a syn Jaromír a Jan Hvížďalovi z pardubické společnosti JHV – Engineering s.r.o. Držitelem obou titulů a členem technologické poroty soutěže je rovněž Vladimír Velebný, majitel holdingu CONTIPRO, který zvítězil v Pardubickém kraji i v technologické kategorii v ročníku 2014.

Výsledky celostátního finále a jméno vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2020 České republiky budou vyhlášeny 7. dubna 2021. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále v červnu 2021, kde bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.

Oficiálním vozem soutěže EY Podnikatel roku 2020 je BMW Česká republika. Partnerem soutěže je společnost Raiffeisenbank. Hlavním spoluorganizátorem je deník MF DNES a iDNES.cz. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize, mediálními partnery soutěže jsou magazín Forbes a zpravodajský portál Info.cz. Soutěž podporuje agentura CzechInvest a Asociace společenské odpovědnosti. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky.

Profil vítěze: Vladimír Finsterle, Pears Health Cyber, s.r.o.

Vladimír Finsterle o sobě říká, že je lékárník nejen profesí, ale i srdcem. Po studiích nastoupil jako vědecký pracovník do IKEMu, ale protože měl vždy blízko i k technologiím a komunikaci, těsně po revoluci odešel do farmaceutické korporace, která u nás otevírala pobočku. Tam strávil 10 let a absolvoval i studijní pobyt a stáž v USA. Po návratu z Ameriky cítil, že v korporaci už pro něj není místo a pustil se do podnikání. Využil nových zkušeností a trendů ze zahraničí a rozhodl se přiblížit farmacii lidem a, jak sám vysvětluje, dát jim v oblasti péče o zdraví svobodu volby. V roce 1999 založil společnost Pears Health Cyber a s ní informační portál Lékárna.cz, první online portál o lécích v České republice. O několik let později pak byl první, kdo lidem nabídl možnost nákupu volně prodejných léčiv a doplňků stravy online. Dnes patří Lékárna.cz do TOP3 online lékáren na českém trhu.

Kromě toho stojí Finsterleho společnost za portálem Ordinace.cz, vyvíjí marketingová a komunikační řešení pro farmaceutické firmy, mobilní aplikace ve zdravotnictví a má vlastní technologický start-up Thermeeno vyrábějící kontinuálním snímač tělesné teploty pro děti i dospělé, který je propojený s mobilní aplikací. V roce 2006 také založil největší českou platformu pro celoživotní e-vzdělávání lékařů a lékárníků EUNI. Kurzy, které jsou pro zdravotníky zdarma, mají od roku 2007 akreditaci od České lékařské komory a na rozvoji platformy se dlouhodobě podílí přední čeští odborníci. Na portálu je dnes registrováno přes 24 tisíc zdravotníků, z toho více než 14 tisíc lékařů a 4,5 tisíce lékárníků.

Obrat společnosti se v loňském roce pohyboval kolem jedné miliardy korun a vedle vlastních firem v Německu a Americe realizuje Pears Health Cyber projekty takřka po celém světě. Koronavirová krize pro společnost znamenala rekordní růst – jen za prvních 6 měsíců roku 2020 přes 50 %. V souvislosti s extrémním nárůstem poptávky firma v loňském roce urychlila některé plánované investice, především v oblasti distribuce a skladování.

Vladimír Finsterle se dlouhodobě snaží změnit celospolečenské vnímání svého oboru – chce veřejnost přesvědčit, že lékárenství není o „prodávání krabiček“, ale je to komplexní služba s přidanou hodnotou v podobě odborného poradenství v oblasti péče o zdraví. Do budoucna se hodlá zaměřit mimo jiné na další zlepšování spolupráce subjektů v péči o zdraví a na hlubší integraci a využívání technologií ve zdravotnictví. Dlouhodobě také podporuje projekty na pomoc lidem se vzácnými onemocněními.

 

Držitelé titulu EY Podnikatel roku Pardubického kraje

  • 2006: Tomáš Brýdl a Filip Brýdl, STORY DESIGN
  • 2007: Martin Samek, Pacific Direct
  • 2008: Petr Lorenc, H. R. G.
  • 2009: Martin Rozhoň, VIVANTIS
  • 2011: Miloslav Pavlas, KOVOLIS HEDVIKOV
  • 2014: Vladimír Velebný, holding Contipro
  • 2017: Jaromír a Jan Hvížďalovi, JHV – Engineering
  • 2020: Vladimír Finsterle, Pears Health Cyber

 

O soutěži EY Podnikatel roku

EY Podnikatel roku je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů, která vzdává hold výjimečným osobnostem.

Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Soutěž EY Podnikatel roku je koncipována jako mezinárodní, proto jsou kritéria, podle nichž jsou posuzováni jednotliví účastníci, v každé zemi srovnatelná. V současné době se jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje ve více než 50 zemích na šesti kontinentech. Podrobnější informace naleznete na www.podnikatelroku.cz

 

O EY

EY je předním celosvětovým poskytovatelem odborných poradenských služeb v oblasti auditu, daní, transakčního a podnikového poradenství. Znalost problematiky a kvalita služeb, které poskytujeme, přispívají k posilování důvěry v kapitálové trhy i v ekonomiky celého světa. Výjimečný lidský a odborný potenciál nám umožňuje hrát významnou roli při vytváření lepšího prostředí pro naše zaměstnance, klienty i pro širší společnost.

Zdroj: tisková zpráva EY

 

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language