Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

PHC převede osm lékáren Harmonia do sítě Dr.Max

5.9.2014

Praha (5. září 2014) – Osm lékáren nejmladší lékárenské sítě Harmonia bude od 1. listopadu provozovat Česká lékárenská holding, a.s., pod značkou Dr. Max. Společnost Pears Health Cyber, která pod značkou Harmonia provozuje celkem deset lékáren, první z nich od roku 2011, je prodala největšímu lékárenskému řetězci v ČR.

„Síť lékáren Harmonia jsme začali budovat před třemi lety v remodelovaných nákupních centrech Albert – tehdy se tento krok jevil jako poslední příležitost vybudovat novou lékárenskou síť s konceptem odlišným od těch zavedených na zelené louce. Postupně jsme začali propojovat tradiční svět kamenných lékáren s online prostředím, tedy Harmonií a největší středoevropské lékárny na internetu Lékárna.cz. Otevřeli jsme devět lékáren (Svitavy, Beroun, Trutnov, Vyškov, Krnov, Ždár n.S., Prostějov, Přerov a Hranice). Naše očekávání a plány se bohužel nenaplňovaly a stále více jsme se museli přizpůsobovat realitě, tedy hlavně klesajícím cenám a maržím léků na předpis, lokálnímu postavení v obchodní síti některých měst a citelnému šetření na straně zákazníků. O to více jsme pro naše kamenné lékárny hledali jiná řešení. V posledním roce jsme dosáhli výrazného zlepšení hospodaření i tržního podílu. Přenechání sítě hráči, který je na trhu silnější a bude pokračovat v provozu našich již zavedených lékáren, bylo ale nakonec nejlepším z možných řešení,“ vysvětluje důvody prodeje Vladimír Finsterle, majitel společnosti Pears Health Cyber.

Společnost PHC nebude uvádět částku, za kterou lékárny prodává, ale V. Finsterle zdůrazňuje, že ji použije na posílení hlavního byznysu společnosti a rozvoj e-shopů Lékárna.cz a Mojalekaren.sk.

Společnost bude dále pod značkou Harmonia provozovat jen lékárny ve Žďáru a Chrudimi, které budou i nadále fungovat jako výdejní místa pro e-shop www.lekarna.cz. Značka Harmonia zůstává i nadále ve vlastnictví Pears Health Cyber.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language