Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Nová pomoc v dlouhodobé léčbě? Mobilní appky!

15.11.2021

Unikátní mobilní aplikace, které dají dlouhodobé a účinné léčbě zelenou. To jsou mobilní aplikace vyvíjené společností Pears Health Cyber. Díky nim může být dodržení dlouhodobé léčby jednodušší. Na nepříjemné obtíže už tak nemusíme být sami – medicínské mobilní appky přicházejí na pomoc.

Medicínské mobilní aplikace jsou revolučním pomocníkem v léčbě hned několika onemocnění. Mezi ty nejčastěji stahované patří Migréna Kompas, RS Kompas pro pacienty s roztroušenou sklerózou nebo AlergoStop.

Hlavním přínosem těchto unikátních mobilních aplikací je jejich funkce připomenout pacientovi konkrétní lék, v konkrétní dávce a v konkrétní čas. Díky tomuto originálnímu připomínači, ve kterém si pacient nastaví vlastní dávkování léku dle předpisu, jsou tyto medicínské aplikace nepostradatelné zejména při dlouhodobých obtížích. „V připomínání, že by pacient měl užít další dávku svého léku, případně že nastal čas kontaktovat lékaře pro předpis dalších balení vidím hlavní přínos aplikace,“ uvedl MUDr Jelínek, specialista v oblasti alergologie, který svým pacientům doporučuje využívání mobilní aplikace AlergoStop.

Léčba alergií totiž může trvat klidně i pár let. Při nedodržení léčby je ale veškerá snaha zbavit se potíží zbytečná. Podobně je tomu například s antibiotiky. Když nedobereme všechny předepsané léky, onemocnění se může vrátit. Díky medicínským mobilním aplikacím je však dodržení léčby jednoduché a pacienti se tak dlouhodobého procesu nemusejí obávat.

Medicínské mobilní aplikace v sobě ale skrývají ještě mnohem víc. Kromě tipů, triků a rad, jak si pomoci v nouzi, obsahují také například deník, který pacientům umožňuje zaznamenávat si své obtíže kdykoliv a kdekoliv. Díky tomu tak mohou při návštěvě lékaře popsat své problémy lépe a s větší přesností. Data zaznamenaná pacienty do mobilních aplikací mohou lékaři následně využít k lepšímu posouzení vhodné léčby. To ale pouze v případě, že si to pacient bude přát.

Data, která do medicínských aplikací pacienti vkládají, jsou totiž přístupná pouze jim samotným. „Medicínské mobilní aplikace data nikam neodesílají a své uživatele ani neotravují reklamou, jak je to pro bezplatné aplikace skoro pravidlem,“ uvedl Jaromír Krotký, který aplikace vyvíjí.

Tyto pomocníci ve formě medicínských mobilních aplikací společnosti Pears Health Cyber fungují i v dalších zemích Evropy – jedná se zejména o Slovensko, Lotyšsko, Litvu, Estonsko, Finsko nebo Maďarsko – a jejich nabídka se stále rozrůstá.

Mezi nejstahovanější patří RS Kompas s 13 a půl tisíci staženími zaměřená na pacienty s roztroušenou sklerózou. Celkem registrujeme již více než 196 tisíc stažení těchto mobilních aplikací po celém světě.

Veškeré mobilní aplikace od společnosti PHC jsou dostupné ke stažení pro systémy Android i iOS bezplatně.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language