Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Návrat do školy zvyšuje nemocnost dětí. Víme, jak se bránit!

17.8.2017

Začátek školního roku znamená velkou zátěž pro život školáka. Podle průzkumu Lékárny.cz mezi maminkami s návratem do lavic onemocní každé třetí dítě. Odpovídají tomu i obchodní údaje e-shopu. Připravili jsme pár rad, jak se na školu připravit.

Například u speciálního přípravku pro děti trpící nedostatkem pozornosti či hyperaktivitou Esprico loni v srpnu narostly prodeje o 7 % oproti jiným měsícům a v září zaznamenal dokonce 69% růst. „Zdravých lahví“ s veselým dětským potiskem, které pomáhají dodržovat pitný režim školáka, se před začátkem školy prodává o 134 % více. V září o 40 % rostou i prodeje vitamínů pro děti a o 57 % více se prodává přípravků proti vším.

V rámci letní ankety mezi zákaznicemi Lékárny.cz potvrdilo 36 % dotázaných, že jejich dítě je po nástupu do školy více nemocné, než jindy. „Třiašedesát procent to připisuje návratu do dětského kolektivu, podle šestnácti procent maminek jde o důsledek stresu, který začátek školy přináší a pětina dotázaných to připisuje náhodě,“ shrnuje zjištění Zuzana Šenoltová, brand marketing manažerka Lékárny.cz.

„Změna režimu z prázdninového na školní, časné vstávání, kolektiv a zátěž ve škole, to vše působí na imunitu dítěte. K tomu ještě přispívá, že imunitní systém není v porovnání s dospělým vyzrálý, proto jsou děti vice náchylné k infekčním onemocněním. Proto mohou být děti na začátku školního roku více nemocné,“ vysvětluje MUDr. Barbara Taušová, dětská lékařka z kliniky Canadian Medical a současně hlavní lékařka zdravotnické skupiny EUC, kam klinika patří.

Podle lékařky jsou na začátku školního roku typickými onemocněními různé virózy jako plané neštovice, takzvaná pátá dětská nemoc erythema infectiosum či nemoc ruka noha ústa, ale i bakteriální onemocnění jako spála či impetigo. Požádali jsme paní doktorku o pár rad, jak onemocněním předcházet.

Změna režimu má být postupná

Doma je vhodné začít se změnou režimu ještě před začátkem školního roku. „Důležitá je spánková rutina – školní dítě by mělo spát nejméně 9-11 hodin denně, pokud možno by doba usínání a vstávání měla být pravidelná, před usínáním by nemělo hrát žádné počítačové hry, i telefon by měl být vzdálen. Přechod z pozdního usínání, které je časté během prázdnin, by měl být postupný, každý večer o jednu hodinu dříve do postele a stejně tak se vstáváním,“ radí lékařka. Zářící obrazovky tabletů a telefonů jsou pro spánek nevhodné. Součástí prevence je i zdravé stravování a dostatek tělesného pohybu.

Nezapomínejte na prohlídku a hygienu

Rodiče by neměli podcenit ani preventivní prohlídka u pediatra. „Důležitá je u dětí, které nebyly na prohlídce déle než rok nebo dva,“ říká doktorka Taušová. Pediatr v rámci prohlídky zkontroluje i zrak a sluch a očkování, vynechat bychom neměli ani návštěvu zubaře.

Důležité je vést děti ke správnému chování ve škole. „Zvláště menší děti bychom měli naučit, jak si správně mýt ruce, po vyzvednutí ze školy nebo z kroužků používat čistící dezinfekční ubrousky a dávat jim do školy papírové kapesníky,“ doporučuje lékařka. Současně bychom děti měli naučit, že se mají vzdalovat od nemocných spolužáků a sami pak kýchat do papírového kapesníku či loketní jamky.

Škola začíná nejenom v papírnictví, ale i v lékárně

Každá třetí maminka (27 %) v průzkumu Lékárny.cz potvrdila, že kromě nákupu sešitů a přezůvek pro ni nový školní rok začíná i v lékárně. Nejčastěji se „do školy“ nakupují přípravky pro posílení imunity (75 %), vitamíny (67 %) a čaje pro lepší pohodu a proti nachlazení (33 %).

Průměrný nákup vyjde na 300-500 korun (58 %), čtvrtina zákaznic utratí přes pět set korun, naopak 17 % dotázaných vystačí s jednou až třemi stokorunami.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language