Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Lékárny Harmonia pomohou skoncovat s kouřením

31.12.2013

Praha (30. prosince 2013) – Kampaň podporující odvykání kouření spustí od Nového roku síť lékáren Hamonia a internetová Lékárna.cz. Cílem je podpořit ty, kdo si dají novoroční předsevzetí „Přestanu kouřit“, a nabídnout jim dlouhodobou podporu na cestě ke zdravějšímu životnímu stylu. Do kampaně se zapojují kamenné lékárny sítě Harmonia a internetová Lékárna.cz včetně portálu o zdraví pro laiky Ordinace.cz.

Po dobu kampaně budou lékárníci v kamenných lékárnách Harmonia připraveni individuálně poradit a pomoci všem, kdo se rozhodli skoncovat s kouřením a potřebují nastartovat nebo ulehčit odvykání od závislosti na nikotinu. Zvládnout abstinenční příznaky z nedostatku nikotinu a postupně snižovat jeho množství může podle odborníků trvat až minimálně 12 týdnů až 9 měsíců, kromě abstinenčních příznaků musí kuřák zvládat i další negativní příznaky, například podrážděnost, neschopnost soustředění, nutkavou touhu po cigaretě, depresi, špatnou náladu nebo zvýšenou chuť k jídluOdborníci budou připraveni pomoci nejen radou, ale i doporučením léčby, která nepříjemné abstinenční příznaky potlačuje. Poradenství pro ty, kdo se rozhodli skončit se zlozvykem, proto bude k dispozici pro celé první čtvrtletí roku 2014. Zároveň online Lékárna.cz i kamenné lékárny Harmonia podpoří kuřáky v odhodlání přestat kouřit nabídkou výhodné ceny léků, které usnadňují proces odvykání kouření. Pro internetové zákazníky je obdobná podpůrná kampaň připravena i na portálu o zdraví Ordinace.cz, kde se mj. mohou kuřáci zapojit i do několika podpůrných diskusních skupin zaměřených na odvykání.

Kampaň je ojedinělá svou délkou, po kterou pomáhá kuřákům zvládat touhu po cigaretě. Tím se kuřákům podstatně zvyšují šance naplnit novoroční předsevzetí Přestanu kouřit. Obdobné služby nabízí kuřákům jen desítka Center pro odvykání kouření v ČR.

Do kampaně vstupuje aktivně síť lékáren Harmonia, internetová Lékárna.cz a portál pro pacienty Ordinace.cz (provozuje je společnost Pears Health Cyber). Síť lékáren Harmonia vstoupila na trh v roce 2011, aktuálně je v ní 9 lékáren a na rok 2014 plánuje otevření další pětice. Lékárny Harmonia a Lékárna.cz společně tvoří jednu z největších nákupních aliancí v ČR. Lékárna.cz je první a dlouhodobě největší internetovou lékárnou v České republice a na Slovensku, zaměřuje se na prodej volně prodejných léčivých přípravků, prostředků na podporu zdraví a moderního životního stylu. Prodává výhradně originální léky a doplňky, je certifikovaným obchodem od Asociace pro elektronickou komerci (APEK), získala certifikát Ověřeno zákazníky od Heureka.cz. Ordinace.cz je třetí nejnavštěvovanější portál o zdraví pro pacienty na českém internetu.

Je třeba vědět:

Nikotin je vysoce návyková psychoaktivní látka, závislost na nikotinu je stav, který nutí člověka kouřit i přes částečné znalosti zdravotních následků a úsilí přestat, nejde o nedostatek vůle nebo poruchu osobnosti, ale o progresivní, chronické a recidivující onemocnění. Při dlouhodobém užíváním vzniká na nikotin i fyzická závislost. V České republice kouří přibližně každý třetí člověk.

Kouření cigaret způsobuje rozsáhlá poškození zdravotního stavu obyvatelstva, zejména zvýšení výskytu nemocí srdce a cév, nemocí dýchacího ústrojí a je hlavní příčinou rakoviny plic a jiných zhoubných nádorů. Vysoká je prevalence kuřáků především v populaci dospívajících a mladých dospělých do 34 let (20 % patnáctiletých, z toho 22 % chlapců a 18 % dívek, kouří alespoň jednu cigaretu týdně), nízká úroveň ochrany nekuřáků před tabákovým kouřem v prostředí, zejména dětí předškolního a školního věku, vysoká prevalence fatálních i nefatálních následků kouření, vyšší úroveň úmrtnosti na nádory související s kouřením v porovnání s ostatními státy. Kouření je nejen vážné zdravotní riziko, ale také společensky nevhodné chování. (Zdraví21, cíl 12, zdroj: www.szu.cz)

Podle výzkumu z roku 2011 lze v ČR označit za pravidelné kuřáky 24,2 % populace (tj. kouří více než 1 cigaretu denně), za příležitostné kuřáky pak 4,9 % populace (kouří méně než 1 cigaretu denně). Za nekuřáky se označuje 60,8 % obyvatel, z nich nikdy nevykouřilo cigaretu jen 38 %.

(Zdroj: SZÚ – výzkumnou zprávu najdete zde)

O společnosti Pears Health Cyber

Česká společnost Pears Health Cyber už téměř 15 let podniká v oblasti farmacie a zdravotnictví. Provozuje největší internetovou lékárnu www.lekarna.cz, www.ordinace.cz a také síť lékáren Harmonia. Kromě toho nabízí konzultační servis v oblasti digitálního marketingu a komunikace, také edukační aktivity pro odbornou veřejnost i pacienty. Spektrum aktivit činí z Pears Health Cyber vertikálně integrovanou skupinu, která své aktivity rozvíjí v duchu vize Chceme, aby každý, kdo pečuje o zdraví své i těch druhých, měl pro svá rozhodnutí dostatek znalostí a možností volby. Více informací o našich aktivitách a lidech najdete na www.pearshealthcyber.cz.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language