Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Naše lékárny aktivně podporují zdravý životní styl

14.4.2014

Praha (14. dubna 2014) – „Pokud jsme pomohli dvěma stovkám kuřáků skoncovat se zlozvykem, je to super úspěch,“ hodnotí tříměsíční kampaň podporující odvykání kouření Karel Klodner, ředitel největší lékárny na českém internetu Lékárna.cz. Kampaň Přestanu kouřit! probíhala od 1. ledna do konce března 2014 online i offline, protože se do ní kromě internetové lékárny zapojil také řetězec kamenných lékáren Harmonia, nejmladší lékárenská síť v ČR. Cílem kampaně bylo podpořit zdravý životní styl a nabídnout kuřákům na jejich odvykací cestě odbornou radu i léčbu, která nepříjemné abstinenční příznaky potlačuje. Do kampaně se aktivně zapojily asi dvě stovky kuřáků, ať už požadavkem konzultací, nebo nákupem léčivých přípravků na potlačení abstinenčních příznaků na dobu cca 3 měsíců. Lékárna.cz hlásí 77% nárůst prodejů a 57% růst obratu u těchto přípravků. K bestsellerům patřily pastilky a spreje.

V ČR podle SZI pravidelně kouří stále ještě 24,2 % populace a příležitostně 4,9 %.

„V lékárnách – bohužel ne ve všech, které byly na tuto službu připraveny – využilo individuální konzultace s naším odborně připraveným personálem několik desítek kuřáků. Nejčastěji šlo o zvládání abstinenčních příznaků z nedostatku nikotinu, proto jsme byli připraveni doporučit i léčbu, která nepříjemné abstinenční příznaky potlačuje. Tu využilo celkem šest desítek kuřáků v intervalu dostatečně dlouhém na to, aby nikotinovou abstinenci zvládli,“ říká Pavel Škvor, ředitel sítě Harmonia. Zvládnout abstinenční příznaky z nedostatku nikotinu a postupně snižovat jeho množství podle odborníků trvá minimálně 12 týdnů až 9 měsíců, kromě abstinenčních příznaků musí kuřák zvládat i další negativní příznaky, například podrážděnost, neschopnost soustředění, nutkavou touhu po cigaretě, depresi, špatnou náladu nebo zvýšenou chuť k jídlu

Kampaň byla ojedinělá svou délkou, po kterou pomáhala kuřákům zvládat touhu po cigaretě. Obdobné služby nabízí kuřákům jen desítka Center pro odvykání kouření v ČR.

Do kampaně se zapojila desítka lékáren sítě Harmonia, internetová Lékárna.cz a portál pro pacienty Ordinace.cz. Všechny provozuje společnost Pears Health Cyber, která se zaměřuje na inovace komunikace ve zdravotnictví.

Lékárny Harmonia a Lékárna.cz společně tvoří jednu z největších nákupních aliancí v ČR. V síti Harmonia je 10 lékáren, Lékárna.cz je první a dlouhodobě největší internetovou lékárnou v České republice a na Slovensku, zaměřuje se na prodej volně prodejných léčivých přípravků, prostředků na podporu zdraví a moderního životního stylu. Ordinace.cz je třetí nejnavštěvovanější portál o zdraví pro pacienty na českém internetu.

Je třeba vědět:

Nikotin je vysoce návyková psychoaktivní látka, závislost na nikotinu je stav, který nutí člověka kouřit i přes částečné znalosti zdravotních následků a úsilí přestat, nejde o nedostatek vůle nebo poruchu osobnosti, ale o progresivní, chronické a recidivující onemocnění. Při dlouhodobém užíváním vzniká na nikotinu i fyzická závislost. V České republice kouří přibližně každý třetí člověk.

Kouření cigaret způsobuje rozsáhlá poškození zdravotního stavu obyvatelstva, zejména zvýšení výskytu nemocí srdce a cév, nemocí dýchacího ústrojí, a je hlavní příčinou rakoviny plic a jiných zhoubných nádorů. Vysoká je prevalence kuřáků především v populaci dospívajících a mladých dospělých do 34 let (20 % patnáctiletých, z toho 22 % chlapců a 18 % dívek, kouří alespoň jednu cigaretu týdně), nízká úroveň ochrany nekuřáků před tabákovým kouřem v prostředí, zejména dětí předškolního a školního věku, vysoká prevalence fatálních i nefatálních následků kouření, vyšší úroveň úmrtnosti na nádory související s kouřením v porovnání s ostatními státy. Kouření je nejen vážné zdravotní riziko, ale také společensky nevhodné chování. (Zdraví21, cíl 12, zdroj: www.szu.cz)

Podle výzkumu z roku 2011 lze v ČR označit za pravidelné kuřáky 24,2 % populace kouří více než 1 cigaretu denně), za příležitostné kuřáky pak 4,9 % populace (kouří méně než 1 cigaretu denně). Za nekuřáky se označuje 60,8 % obyvatel, z nich nikdy nevykouřilo cigaretu 38 %.

(Zdroj: SZÚ – výzkumnou zprávu najdete zde)

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language