Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Naše know how pro vzdělávání ruských lékařů

31.10.2013

Praha (31.10.2013) – Diabetologové v Rusku  se vzdělávají pomocí internetu díky unikátnímu vzdělávacímu  know how české společnost  Pears Health Cyber. Ta spustila interaktivní vzdělávání ruských diabetologů už v roce 2011.

„Přišli jsme do Ruska s naším elektronickým vzděláváním pro diabetology jako první, použili jsme internetovou platformu osvědčenou v Čechách a na Slovensku. Ruští diabetologové si na tento systém vzdělávání postupně zvykají. Mají k dispozici hlavně základní odborný obsah, tedy takovou diabetologickou kuchařku, kterou tvoří zástupci Ruské endokrinologické společnosti pod vedením profesorky Mariny Šestakovové, “ říká majitel společnosti Pears Health Cyber Vladimír Finsterle.

„Komunikace a vzdělávání prostřednictvím internetu se stále více stává součástí naší odborné praxe. V ruských podmínkách je těžké dopravit lektora do všech koutů Ruska nebo všechny diabetology k lektorovi. Právě proto se internet, webináře a vše, co dokáže přenášet informace na dálku, stává každodenní součástí našeho život,“ říká profesorka Šestakovová.

Ta oceňuje také obsah vytvářený dle požadavků diabetologů. „Cukrovka a těhotenství, Cukrovka a obezita, Cukrovka a hypertenze to jsou nejvíce žádaná témata. Reagujeme na potřeby diabetologů, kteří vzdělávací portál navštěvují,“ doplňuje profesorka Šestakovová.

Také v Čechách se vzdělávací platforma Euni Dia Special rozvíjí, a to již pět let. Vzdělávání na internetu využívá téměř každý druhý diabetolog (cca 600). To je úspěch už proto, že internet do českých ordinací zatím nijak rychle neproniká. Zajímavý názor v této souvislosti poskytla právě profesorka Šestakovová: „Dnes se již nedá vymlouvat na to, že je málo prostředků, málo možností připojení k internetu. To možná dříve. Ale dnes jsou takové obavy liché a překážek pro online vzdělávání ubývá.“

Společnost Pears Health Cyber poskytuje online vzdělávání odborné zdravotnické veřejnosti už od roku 2003, kdy spustila první vzdělávací projekt pro lékárníky ve spolupráci s ČLK.

 

Fakta o Euni Dia Special:

  • Euni Dia Special užívá v Čechách aktivně asi 600 diabetologů a na Slovensku 180.
  • Portál nabízí přehled posledních novinek z oboru diabetologie, aktuality v léčbě diabetu, nejnovější studie s odbornými komentáři i překlady zahraničích publikací. Zařazuje i nejlepší přednášky z probíhajících kongresů a zpracovává témata, která odborníci chtějí nebo potřebují sledovat.
  • Portál dokáže rychle zanalyzovat potřeby diabetologů a reagovat na ně zpracováním požadovaných témat.
  • Odborníci hodnotí úroveň portálu jako srovnatelnou se zahraničními odbornými projekty.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language