Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Naše aplikace zkracují cestu pacienta k léčbě

27.5.2014

Praha (21.5.2014) – Mobilní aplikace zaměřené na zdraví a zlepšování komfortu pacientů s určitými zdravotními obtížemi mohou významně zlepšit péči o pacienty, a to především díky možnosti řešit své obtíže interaktivně. Aplikace Lupénka nemusí být navždy…, která je od dubna k dispozici pro iPhone i Android, pomůže pacientovi identifikovat zdravotní problém a nasměruje ho do specializovaného centra léčby. Speciální kalkulačka mu zároveň umožňuje identifikovat stupeň postižení. „Chceme, aby pacienti měli odbornou pomoc doslova po ruce, ať jsou kdekoli a kdykoli – aplikací pro chytrý telefon, který dnes používá už každý třetí člověk, jim ji přibližujeme až na dotek. Takhle blízko dosud řešení zdravotních obtíží nikdy nebylo,“ říká David Plodek, ředitel divize inPharma společnosti Pears Health Cyber, která je lídrem trhu ve vývoji mobilních zdravotních aplikací.

Projekt Lupénka nemusí být navždy… vznikl na pomoc nemocným lupénkou. Jeho cílem je poskytovat informace o možnostech léčby a pomáhat zvládat traumata s nemocí spojená. Tento počin Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením zaštítila kancelář WHO v České republice a spolupracovala na něm Česká dermatovenerologická společnost ČLS JEP, pacientské organizace SPAE a CARD a Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP).

Společnost Pears Health Cyber vytvořila mobilní aplikaci, která je zdarma ke stažení. Aplikace umožňuje uživatelům získat větší přehled o zdravotním problému, odborné péči a také o sociální pomoci. Najdou v něm tipy a doporučení jak překonávat úskalí nemoci, kterou v ČR trpí více než 200 tisíc lidí. Kromě informační části pacienti jistě ocení i užitečné kontakty, například na informační linku zdarma pro všechny, kdo se chtějí dozvědět více o dostupnosti hrazené péče (Platforma zdravotních pojištěnců).  Aplikace je jednoduše ovladatelná a pacient může vyhodnotit svůj zdravotní stav pomocí jednoduché auto diagnostické pomůcky.

Více informací o mobilní aplikaci Lupénka nemusí být navždy… najdete zde: www.navzdy.info.

O lupénce (psoriáze)

  • Psoriáza je závažné chronické autoimunitní onemocnění postihující každého padesátého člověka ve všech částech světa.
  • Nepostihuje „pouze“ kůži, ale zasahuje i vnitřní orgány organismu.
  • Není nakažlivá – nepřenáší se dotykem od jiné osoby.
  • Může být bolestivá, nevzhledná a velmi stresující.
  • Psoriáza není zatím vyléčitelná, ale léčitelná –  pro každého pacienta dnes existuje možnost léčby, záleží na její dostupnosti.

V České republice lupénka postihuje 2- 4 % osob. „To je téměř třísettisícová armáda našich obyvatel. Patnáct procent z nich trpí těžkou formou s rozsáhlým postižením, které často není z různých důvodů dostatečně léčeno“, řekl předseda České dermatovenerologické společnosti ČLS JEP a přednosta Dermatovenerologické kliniky FN Královské Vinohrady,  prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA.

 (Zdroj: www.nfozp.cz)

O společnosti Pears Health Cyber

Česká společnost Pears Health Cyber už 15 let podniká v oblasti farmacie a zdravotnictví. Zaměřuje se na komunikaci a distribuci ve zdravotnictví, své aktivity rozvíjí v duchu vize Chceme, aby každý, kdo pečuje o zdraví své i těch druhých, měl pro svá rozhodnutí dostatek znalostí a možností volby. Kromě digitálního marketingu provozuje také první a největší internetovou lékárnu a síť kamenných lékáren Harmonia.

Více informací na www.pearshealthcyber.cz.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language