Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Nákup hlasem nejen pro nevidomé

30.10.2018

Internetová lékárna Lékárna.cz ze skupiny Pears Health Cyber nově umožňuje nejenom nevidomým zákazníkům komfortně vyhledat a nakoupit nabízené zboží pomocí svého hlasu. Řadí se tak mezi blind-friendly společnosti, které se snaží vyjít vstříc zákazníkům se specifickými potřebami. Mezi českými lékárnami se jedná o ojedinělý počin.

Jako první vyzkoušel obsluhu webu nevidomý horolezec Jan Říha: „Jsem rád, že stále více společností myslí i na zrakově postižené. Rozvoj moderních technologií tomu nahrává. Ještě před pár lety by mě ani nenapadlo, že mi bude e-shop předčítat vlastnosti a složení produktu, o které ho během nákupu požádám. V tomto směru udělala Lékárna.cz velký krok vpřed.“

„Chceme pomoci hendikepovaným a nevidomým zákazníkům a současně propojit moderní technologie s reálným světem. V nakupování prostřednictvím hlasu spatřujeme budoucnost. Postupně ho bude využívat stále více zákazníků bez ohledu na hendikep,“ říká Vladimír Finsterle, majitel skupiny Pears Health Cyber. Programátoři využili službu od společnosti Google na převod řeči na text. Nad touto službou vybudovali vlastní logiku na ovládání e-shopu hlasovými gesty. Uživateli tak stačí kliknout na ikonu mikrofonu, a pak už hlasem dávat pokyny, co má lékárna vykonávat.

První lékárna, která naslouchá svým zákazníkům

Webové stránky lékárny jsou nyní pro všechny uživatele přívětivější a snáz se ovládají. Cílem je nejen odstraňovat překážky pro obsluhu stránek, ale současně také jít cestou moderních trendů a inovací. Zákazníci tak nejsou znevýhodněni svým zdravotním postižením, technickým vybavením, znalostmi nebo věkem, naopak pohodlně nakoupí, aniž by potřebovali myš a klávesnici. „Věříme, že během několika let bude nakupování pomocí hlasového ovládání e-shopu zcela běžné ve většině domácností a my chceme v tomto směru být na špici,“ doplňuje Karel Klodner, výkonný ředitel Lékárna.cz.

Hlasové ovládání neboli nákup hlasem si můžete jednoduše vyzkoušet na www.lekarna.cz. Pod odkazem www.lekarna.cz/hlasove-ovladani najdete návod k ovládání.

 

O společnosti Lékárna.cz

Společnost má třetinový podíl na trhu a je lídrem v oblasti prodeje lékárenského sortimentu na internetu. Vznikla v roce 1999 jako informační portál o lécích a v roce 2003 se stala první českou online lékárnou. V roce 2017 dosáhla obratu 498 milionů korun a zaměstnávala 70 lidí. Soustřeďuje se výhradně na oblast zdravotnictví, prodává lékárenský a příbuzný sortiment, dodává služby pro pacienty, odbornou lékařskou veřejnost a farmaceutické firmy. Přináší inovace do zdravotnictví a farmacie. Lékárna.cz je součástí obchodní skupiny Pears Health Cyber.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language