Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Lékárna.cz: Za tři roky zdvojnásobíme obrat

7.11.2013

Praha (7. listopadu 2013) – Lékárna.cz je ryze český úspěšný internetové projekt – vznikla před 10 lety jako první lékárna na internetu, dnes je největší internetovou lékárnou ve střední Evropě. Má zhruba 55% podíl na trhu. Její obrat v prvním roce existence necelé 2 miliony korun, po 10 letech její obrat činí téměř 300 milionů korun. Provozuje ji společnost Pears Health Cyber.

„V posledních letech rostou tržby našeho e-shopu meziročně o čtvrtinu. Naší ambicí je ale více než zdvojnásobovat obrat každé tři roky, a to kombinací několika klíčových strategií v obchodě i marketingu. Plánujeme výrazněji přizpůsobovat naši nabídku jednotlivým cílovým skupinám i jednotlivým zákazníkům, budeme postupně rozšiřovat výrobkové portfolio a vstupovat do nových kategorií, zlepšíme komunikaci a kampaně na sociálních sítích, výrazněji podpoříme naše m-commerce, chceme výrazně rozšířit počet našich odběrních míst, stejně jako platebních i doručovacích metod“, říká Pavel Knorr, nový výkonný ředitel společnosti Pears Health Cyber, která provozuje 6 let také slovenskou pobočku www.mojalekaren.sk. Své internetové služby provazuje také se službami 9 kamenných lékáren sítě Harmonia, v příštím roce plánuje otevřít dalších pět. Lékárny Harmonia jsou nejmladší lékárenská síť v ČR patřící aktuálně do TOP5 lékárenských řetězců.

Fakta o Lékárna.cz:

  • Sídlí v Chrudimi
  • Počet zaměstnanců 43
  • Počet položek v nabídce: aktuálně 35 000 (při startu v roce 2003 cca 3500) – sortiment volně prodejných léků, pomůcek, kosmetiky a drogerie
  • Návštěvnost webu: cca 800 tisíc VISITS/měsíc

Trendy: 

  • Zvyšovat rychlost vyřízení objednávky – už nyní doručujeme balíčky i do druhého dne.
  • 36 výdejních míst pro osobní odběry po celé ČR
  • Držet krok s digitálními technologiemi – Lékárna.cz pro smartphones
  • Poradíme zákazníkům při nákupu, zapojíme lékárníky z našich kamenných lékáren.
  • Aktivní spolupráce s regulátory trhu/zamezení nelegálních dovozu léků a padělků.

Jak se nakupují léky na internetu:

  • Na internetu nakupuje cca 95 % internetové populace (5,5 mil lidí), z toho v kategorii Léky 12 %, v kategorii Zdraví+krása 27 %, Výživové doplňky+bioprodukty 18 %.
  • V ČR se prodá přes internet 1,8 % volně prodejných léků (v UK 3 %, v Německu, nejvyspělejším e-farma trhu v Evropě, se prodává cca 9 % volně prodejných léků přes internet). Poznámka: Zahraniční e-shopy se soustřeďují na distribuci (mailing) předpisových léků. Tento prodej není v ČR zatím možný, zde se prodávají online pouze volně prodejné léky.

10 let Lékárna.cz:

  • V roce 2003 byla hlavním motivátorem nákupu na internetu CENA, dnes zákazníci oceňují spolehlivost shopu, široký sortiment a také zveřejnění příbalových informací.
  • V roce 2003 bylo v ČR 2160 lékáren, v roce 2012 celkem 2513 lékáren (Zdroj: SÚKL – výroční zprávy).
  • V roce 2003 byla Lékárna.cz první e-shop s tímto sortimentem na českém internetu, nyní jich je cca 150.
  • V roce 1999 byla Lékárna.cz založena jako portál s informacemi o lécích, zdraví a nemocech, které autorizovala Farmaceutická fakulta v Hradci Králové. „Chtěl jsem lidem přiblížit lékárnu, přinést jim léky až do obýváku,“ říká o konceptu zakladatel a majitel PharmDr. Vladimír Finsterle. 

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language