Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Letos jsme rekordně štědří – i díky zákazníkům a partnerům

22.6.2020

Největší částku ve své historii, téměř 1 milion korun, nasbírala letos společnost Pears Health Cyber ve svých dobročinných aktivitách. Podporu směřovala největší měrou pacientům s cystickou fibrózou a také Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol Praha. Za dalších více než 220 tisíc korun poslala na jaře do první linie dezinfekci a vitamíny. „Letos jsme štědří, ale poděkování patří hlavně našim zákazníkům, zaměstnancům a spolupracujícím partnerům, kteří do našich sbírkových akcí významně přispívali,“ konstatuje Vladimír Finsterle, majitel a zakladatel společnosti.

Největší částka v desetileté filantropické „minulosti“ firmy zamířila pro Klub nemocných cystickou fibrózou, a to 816 200 Kč. Do veřejné sbírky na Lékárna.cz (kterou společnost provozuje) v průběhu 10 měsíců přispívali jak zákazníci, tak zaměstnanci firmy. „Chtěli jsme sbírku uzavřít slavnostně, přece jen to je v historii všech našich filantropických aktivit ten největší výtěžek. Předání ale zpozdila mimořádná opatření spojená s COVID-19,“ říká Vladimír Finsterle, majitel a zakladatel. Zdůraznil, že si mimořádně považuje těch, kdo příspěvek do sbírky poslali; nejmenší činil 50 Kč (a těch bylo více než 14 tisíc) a nejvyšší 1000 Kč.

„Právě v této době nám takový velký dar významně pomůže, abychom mohli pokračovat v práci pro naše pacienty a jejich blízké – mohli jsme například rozjet fyzioterapii, která rozšiřuje péči o pacienty a je vhodným doplňkem při nespolupráci dítěte v rámci péče o dýchací cesty, případně při zhoršení stavu pacienta. Rozšířili jsme služby pacientům i o v poslední době tolik potřebnou psychologickou poradnu. Pořídíme i speciální přístroje na podporu léčby pacientů, stejně jako loni. Lékárna.cz je už několik let naším významným podporovatelem,“ říká Simona Zábranská.

Lékárna.cz pomáhá zlepšovat život lidí se vzácnými chorobami už od roku 2010, celkem pro pacienty se vzácnými nemocemi získala ve sbírkách víc než 1,7 milionu korun. Podpořila i jiné pacientské organizace menší částkou a na jaře věnovala mj věcné dary s potřebnými vitamíny a dezinfekcí domovům pro seniory. „Vždy předáme každou korunu, kterou vybereme, to je železné pravidlo,“ říká V. Finsterle. Společnost bude pokračovat v podpoře pacientských organizací, které pomáhají lidem se vzácnými chorobami. Pro ty je odborná zdravotní péče často nedostupná stejně jako léky pro tato onemocnění, často propadávají systémem sociálních dávek a výhod atd.

krátké video z předání výtěžku sbírky  zde, fotografie k využití zde

 Cystická fibróza vážně postihuje plíce a trávicí ústrojí

  • 600 nemocných v ČR
  • až 20 novorozenců s CF se narodí každý rok
  • nevyléčitelná
  • nemocný se dožije max 40 let věku

 

 

 

Předání dílčího výtěžku sbírky u příležitosti 20 let existence firmy

Předání zbylého výtěžku sbírky na Lékárna.cz

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language