Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Lékárny Harmonia: Léky nejsou zlevněné párky, pacientům hlavně pomáháme

4.9.2013

Praha, 4.9.2013 – Levné nákupy ovládly Česko, zákazníci šetří. A na poplatcích zvlášť. Podle nedávné ankety na serveru ordinace.cz považuje 79 % odpovídajících pacientů za nespravedlivé, že musí platit poplatek za recept na léky, které musí užívat. „Chápeme, že ušetřit na receptu je pro pacienta tahák, ale na druhou stranu peníze zvláště v oblasti zdraví nejsou všechno. Do lékáren by se měli pacienti chodit hlavně radit, lékárníci musí zůstat váženými rádci, ne jen podavači co nejlevnějších krabiček. Harmonia proto získává zákazníky hlavně přístupem k nim – odborně zdatní lékárníci mají čas na pacienta a řešení jeho potíží s užíváním léků, na výběr vhodného léku nebo doplňku stravy,“ říká Martin Panzner, šéf lékárenské sítě Harmonia.

Harmonia od září také vrací pacientům padesátikorunu za recept – reaguje obratem a stejnou zbraní na marketingovou kampaň konkurenčního řetězce. V souladu s výzvou České lékárnické komory. „Dlouhodobě to může být pro lékárny likvidační, ale rozhodli jsme se, že agresivní praktiku odrazíme přizpůsobením se – ale s jednou významnou přidanou hodnotou: pacienti u nás mají jistotu, že dostanou vždycky originální léky se zaručeným účinkem, žádná levnější generika. Jednoduše řečeno: ctíme preskripci. Lékař přece píše recept pro konkrétního pacienta, jehož problémy zná, tak široký kontext nemůže lékárník dostatečně zastoupit. A tady se šetřit nevyplácí. Kromě peněz by tedy měla zákazníka lékáren motivovat také služba, kterou ke své krabičce dostává. Léky nejsou zlevněné párky,“ dodává M. Panzner. Harmonia dočasným padesátikorunovým benefitem za recept zareagovala na výzvu ČLK bránit se agresivní praktice stejnou výhodou pro zákazníky lékáren.

Lékárna Harmonia mezi svými benefity pro pacienta zvýrazňuje proaktivní přístup – odborně vyškolený personál věnuje pacientům neomezený čas na konzultace jeho zdravotnímu stavu. Lékárny neprodávají své privátní značky, ale originální léčiva se zaručeným účinkem. A hraje i na hravost pacientů – s receptem mohou v září získat padesátikorunu za recept a navíc ve velké soutěži dárky za nákupy volně prodejného sortimentu.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language