Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Lékárna.cz: Novou logistickou halu máme na míru potřebě rychlé expedice zásilek

2.10.2013

Chrudim, 2.10.2013 – Halu na míru potřebě co nejrychleji odbavovat objednávky svých zákazníků v sortimentu volně prodejných léků, drogerie a kosmetiky si ke svým 10. narozeninám dopřála a zrekonstruovala Lékárna.cz. Ta si po celých deset let drží na trhu online lékáren pozici jedničky (Pozn.: Na trhu je cca 158 e-shopů specializovaných na volně prodejné léky a k tomu přidružený sortiment). U příležitosti 10 let své existence dnes Lékárna.cz představila své nové prostory a unikátní způsob balení zakázek zástupcům svých významných dodavatelů a partnerů.

„Před deseti lety jsem věřil, že pacienti nechtějí jen polykat léky, které jim někdo vybere, ale sami se budou chtít rozhodovat a vybírat si. A jak jinak k nim dostat lékárnu do nejblíže než pomocí internetu. Tehdy to byla vizionářská myšlenka a dnes máme takových zákazníků téměř 800 tisíc každý měsíc. Začínali jsme se skladem v podobě tří regálů v kanceláři, dnes máme zázemí o velikosti téměř 1300 m2. Stejně tak jsme před 10 lety nosili balíčky pro zákazníky na poštu v igelitkách a dnes nakládáme denně dvě velká Iveca,“ říká PharmDr. Vladimír Finsterle, jediný majitel společnosti Pears Health Cyber, která e-shop Lékárna.cz provozuje.

Logistika je jedním ze základních kamenů úspěchu Lékárna.cz – zákazníci dostanou objednaný balíček do druhého dne, případně ho mají připravený v jednom ze 34 výdejních míst po celé ČR. Aby Lékárna.cz vyhověla trendu rychle a kvalitně expedovat objednávky, posílila zázemí a technické vybavení. Nyní tedy má o 56 % více skladového prostoru – jen 1050 m2 je určeno pro sklad, příjem, expedici, serverovnu a internetový výdej lékárny, další prostor slouží jako zázemí a povinné prostory lékárny. Z technického vybavení pak nyní užívá 2 servery, 18 počítačů, 13 mobilních terminálů, 16 čteček čárového kódu, 14 tiskáren, 11 kamer, přes 1000m síťových kabelů.

Lékárna.cz investovala do rekonstrukce haly „na klíč“ svým potřebám téměř milion korun, za unikátní považuje systém, kterým balí zakázky pro své klienty. Kromě velikosti prostor byla důležitá i zateplená konstrukce, která podporuje teplotní stabilitu a umožňuje energetické úspory. „Díky investici do bezúdržbových LED světel očekáváme roční úsporu až 90 tisíc korun,“ zmínil V. Finsterle.

Nový areál umístěný v průmyslové zóně na okraji Chrudimi je nyní dobře dostupný pro dodavatele a přepravce.

Fakta o Lékárna.cz:

  1. První a největší internetová lékárna v ČR, v r. 2013 v průměru 55 % podíl na trhu
  2. Měsíčně cca 800 tis. návštěvníků, převážně ženy 25-39 let
  3. Nejprodávanější sortiment v r. 2013: Paralen 500, Listerine ústní voda, Bio Chlorella, Acylpyrin, Revalid.

 

Hlavní benefity:

  • šíře sortimentu (35 tis. položek)
  • rychlost doručení (do druhého dne)
  • akční nabídky a výhodné ceny produktů
  • popisné texty (databáze příbalových letáků jednotlivých produktů).

 

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language