Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Lékárna.cz znovu rozjíždí veřejnou sbírku: Pro popálené

31.5.2015

Praha, 1. června 2015 – Novou charitu otevřela největší internetová Lékárna.cz, a to ve prospěch dětí, které utrpěly úraz popálením. Spustila veřejnou sbírku a chce k ní přidat i svůj vlastní originální vklad: vést své klienty a zákazníky k tomu, aby uměli popálenému poskytnout správnou první pomoc. „Sbírka je určena pro obecně prospěšnou společnost z Brna Popálky, která se stará o děti a mládež postižené popálením a náš přídavek pak pro každého – popálení může potkat kohokoli a kdykoli. Příběhy popálených dětí ukazují, že jen málokdo ví, jakou první pomoc poskytnout, aby utrpení popáleného i následky v budoucnosti byly co nejmenší,“ upřesňuje Karel Klodner, ředitel e-shopu Lékárna.cz. Ten vyzývá k podpoře své online zákazníky i pacienty v lékárnách ve Žďáru nad Sázavou a Chrudimi. Veřejná sbírka potrvá do konce roku, první měsíc provozu signalizuje, že nakupující přispívají v průměru dvacetikorunou. „Uvítáme každou korunu, která nám pomůže vybudovat a provozovat informační portál (jediný svého druhu v ČR) věnovaný tématům spojeným s popáleninovým úrazem a jeho prevencí. Součástí informačního portálu bude i odborné on-line poradenství poskytující zdarma rady týkající se úrazu popálením a jeho fyzických, psychologických a sociálních následků,“ říká za Popálky Klára Mayerová.

Do sbírky jsou zapojeni i zaměstnanci provozovatele e-shopu, společnosti Pears Health Cyber.  Ta je od svého vzniku v roce 1999 aktivním podporovatelem filantropie. Od svých počátků spolupracovala se společností DeBRA ČR a zlepšovala kvalitu života pacientů se vzácnou nemocí motýlích křídel. Dokázala pro ně získat téměř milion korun. Loni o povodních přispěla těm, kdo přišli kvůli velké vodě o střechu nad hlavou a nyní hledá další možnosti pomoci. Soustředí se výhradně na projekty související se zdravím. Svou tradiční účast na nedávném pražském maratonu letos organizovala přes Diakonii českobratrské církve evangelické a přispěla tak na podporu zdraví lidí v Etiopii nebo pomůcky pro domácí péči o seniory v Moldavsku. „Přihlásili jsme se na charitativní štafetu 42,195 km a přispěli těm, kteří se chtějí postavit na vlastní nohy, ale potřebují pomoc. Je jedno, zda žijí v Čechách, nebo jinde – pomáháme těm, kdo se o svoje zdraví chtějí starat,“ komentoval akci Vladimír Finsterle, majitel společnosti.

Lékárna.cz získává peníze pro Popálky od veřejnosti, přispívají ale i zaměstnanci společnosti. Informace o první pomoci při úrazu popálením budou dostávat jak zákazníci Lékárna.cz, tak všichni pacienti prostřednictvím portálu o zdraví Ordinace.cz.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language