Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Lékárna.cz zlevnila respirátory: výhodu 0% DPH přenechala zákazníkům

3.2.2021

Chrudim 3. února 2021 – Dnešním dnem počínaje zlevnila Lékárna.cz ceny respirátorů FFP2 a vyšších o 21 %. „Pokles DPH z 21 % na nulu jsme poctivě promítli do cen a ochranné pomůcky, kterých se daňová výhoda z rozhodnutí vlády týká, jsou v největší lékárně na českém internetu levnější,“ komentuje PharmDr. Vladimír Finsterle, její zakladatel.

Dále situaci komentuje takto: „Už dva týdny jsou prodeje respirátorů FFP2 a vyšších extrémní (cca 400% nárůst), zájem o ně neklesá, zvlášť když jejich nošení doporučují nejnovější vládní opatření pro určité situace.  Lidé na vládou avizované snížení jejich ceny nečekali, poptávka v posledních dnech neklesla. Až šestinásobný obrat v prodeji respirátorů za 14 dnů jasně ukazuje respirátory a ochranné pomůcky jako priority tisíců nákupních košíků a tahouny růstu koronaINDEXu, který se aktuálně šplhá na úroveň prodejů z počátku loňského března, kdy se v zemi potvrdil první nakažený covid-19.

Extrémní prodeje těchto ochranných pomůcek ale kryjeme v Lékárna.cz od samého počátku extrémními nákupy na sklad, zásoby máme na minimálně měsíc i při tak ohromném zájmu o ně. Zákazníkům jsme vytvořili speciální kategorii s nabídkou ochranných pomůcek, které nulové DPH zlevnilo, protože část ochranných obličejových masek od DPH osvobozena není. Tak aby v tom měli jasno na první pohled.

Snížení DPH z 21 % na nulu u respirátorů ale u nás rozpoutalo vysoký stupeň aktivity. Náhlé zjevení třetí sazby daně znamenalo ohromnou rošádu v účetním systému, který v maloobchodě s takovou sazbou nepracuje. Takže vyhlásit ze dne na den daňovou výhodu je jedna věc, ale upravit systémy pro běžný maloobchodní prodej tak, aby tu fungl novou daňovou sazbou promítly do nákupů a zákazníci onu výhodu od dnešního rána při nákupu vybraných pomůcek opravdu dostali, znamenalo celoúterní pohotovost mnoha lidí v našich interních technických a účetních týmech. No a teď nás čeká ještě pár dnů kompenzací pro nákupy respirátorů objednaných na Lékárna.cz  do dnešního dne (s 21% DH) a převzatých nebo zaplacených dnešním dnem počínaje (kdy už platí nulová sazba DPH). Rozhodli jsme se tyto rozdíly zákazníkům kompenzovat, tedy přeplatky plynoucí ze změny sazby daně, vracet – tím opravdu důsledně necháváme celou daňovou výhodu na straně našich zákazníků.“

Porovnejte si sami vývoj nákupů lékárenského sortimentu souvisejícího s COVID-19 na grafu vývoje 2020-2021 zde (pod komentářem).

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language