Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Lékárna.cz zjistila: Alergie berou Češi na lehkou váhu!

30.4.2015

Praha, 1. květen 2015 – Češi si užijí májový lásky pod kvetoucími stromy – a pak s prvními příznaky alergií míří do lékáren nebo se je snaží přetrpět za pomoci minima již osvědčených léčivých přípravků, 28 % alergiků zvolí homeopatika nebo byliny. Vyplynulo to z průzkumu názorů o chování alergiků, který mezi internetovou populací pořídila v dubnu 2015 největší lékárna na českém internetu Lékárna.cz. Odpovědi poskytlo 1066 osob, z nichž dvě třetiny samy nějakou alergií trpěly. Výsledek byl šokující: téměř 43 % odpovídajících sdělilo, že postupem času přestali chodit k lékaři. Zde najdete další fakta!

Tento trend v chování alergiků může potvrzovat i strmý růst prodejů protialergických volně prodejných přípravků na největším českém e-shopu právě v květnu. Tržby v tomto sortimentu jsou na největším českém lékárenském e-shopu Lékárna.cz za první čtvrtletí 2015 o 48 % vyšší než ve stejném období roku loňského.

Kolik stojí alergie?

Alergie komplikuje koníčky, sportovní aktivity i společenský život, klesá pracovní výkon. Alergici zmiňují, že je pro ně komplikací i to, že nemohou jíst vše, na co mají chuť. Největšímu počtu alergiků ale vadí, že alergie jim leze do peněz (48 %) – každý třetí na „svou“ alergii doplácí zhruba pětistovku ročně, ale 15 % lidí utratí i více než 3000 korun. Tržby za volně prodejné léčivé přípravky na alergie vzrostly meziročně (2014/2013) jenom na internetové  lekarna.cz o 25 %.

Alergici sahají hluboko do kapes hlavně při úpravách svého bydlení alergiím na míru. Investice vyčíslují v řádu desetitisíců korun, ale i několika milionů korun za koupi nových nemovitostí, pokud trpí například alergiemi na plíseň. Průzkum ukazuje, že 41 % dotázaných své bydlení kvůli alergiím upravovala, nejčastěji investovali do antialergických ložnic – rozloučili s koberci a textiliemi, květinami, vyhodili péřové deky a pořídili antialergické, vyměnili matrace, nakupovali ionizátory, čističky vzduchu, zvlhčovače, postřiky proti alergenům, vysavače. Kvůli alergii na plísně jsou ochotni měnit bydliště, investují do speciálních nátěrů pod omítky, protipylových sítí, staví nábytek dále od zdí. Mnozí používají sušičky, speciální kosmetiku a drogerii. Oběťmi alergií jsou také zahrady („nevysazujeme stromy ani nic kvetoucího“), domácí zvířata („museli jsme darovat domácí zvířata“, „vyměnili jsme chlupaté domácí mazlíčky za zvířata bez srsti“, „vystěhovali jsme chlupáče do zahrady“) i hračky („plyšáky pro děti ošetřujeme pobytem v mražáku,“ popisuje jeden z odpovídajících).

A jakou radu mají alergici pro ostatní pacienty?

  • „Omezit jídlo na „čisté“ potraviny a vařit co nejjednodušeji doma, nekupovat „blivajzy“ dochucené a obarvené.“
  • „Snad jen pozitivní přístup k problému – co tě nezabije, to tě posílí aneb alergie sice ztrpčují život, ale nezkracují jej (doufám).“
  • „Mám dlouholetou zkušenost s alergií a dospěla jsem k tomu, že čím víc si jí připouštíte tím je to horší. Když jsem si začala uvědomovat, že alergie je hlavně o psychice, tak samovolně odezněla.“
  • „Narodit se v jiném století (čistém), bez chemie a zkaženého ovzduší“.

O Lékárna.cz

Lékárna.cz je lídrem internetového trhu v oblasti prodeje lékárenského volně prodejného sortimentu, její sortiment ale přesahuje tuto kategorii a stále se rozšiřuje zejména v segmentu zdraví a krása. Má 13 let zkušeností v oboru, špičkové logistické zázemí a koncovým zákazníkům poskytuje komfortní a spolehlivé služby. Obrat Lékárna.cz trvale roste, v loňském roce činil téměř 360 milionů korun a letos cílí díky vylepšování služeb k obratu kolem půl miliardy korun. Provozovatelem Lékárna.cz je společnost Pears Health Cyber, která v oblasti farmacie a zdravotnictví podniká letos už 16. rokem. Provozuje také dvě kamenné lékárny Harmonia. K dalším aktivitám společnosti patří konzultační služby v oblasti digitálního marketingu a edukační aktivity pro odbornou veřejnost i pacienty.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language