Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Lékárna.cz i síť Harmonia rostou v prodejích

20.1.2014

Praha, Chrudim (20. ledna 2014) – Češi se rozhodli nekouřit, hubnout a vůbec mládnout – alespoň podle hitů novoročních výprodejů na největší lékárně na českém internetu www.lekarna.cz, kterou provozuje společnost Pears Health Cyber. Aktuálně se totiž nejvíce prodávají knížky a brožury o hubnutí a zdravém vaření, přípravky na odvykání kouření a denní i noční péče pomáhající proti stárnutí. Do kamenných lékáren Harmonia téže společnosti zase lidé v první polovině ledna chodili pro nosní spreje, analgetika, antipyretika a těhotenské testy.

Ve srovnání s předvánočními prodeji je to významná změna v prodávaném sortimentu hlavně v internetovém prodeji, v prosinci totiž Lékárna.cz prodávala hlavně doplňky stravy, kosmetiku a parfémy. O 10 % vzrostly v prosinci prodeje vitamínů a minerálů, o 16 % léčivé přípravky a doplňky stravy vhodné pro kosti a klouby. Hitem vánočních prodejů byly přípravky s hlívou, určené dětem i dospělým.

Lékárna.cz ale není pouze lékárnou, velkou část jejího sortimentu tvoří i léčebná kosmetika, parfémy a vybraný sortiment drogerie. Zákazníci to rozhodně vítají, o tom svědčí i meziroční nárůst prodejů mýdel a přípravků do koupele o 20 % a 15% růst prodejů produktů určených na péči o vlasy. Do internetové lékárny si v průběhu uplynulého roku našly cestu i maminky, protože prodeje dětské kosmetiky vzrostly o pětinu a hračky, kousátka a dudlíky o cca 18 %. Celkově v roce 2013 rostly prodeje online a kamenných lékáren společnosti Pears Health Cyber v souhrnu o 24,5 %.

První letošní statistika prodejů však signalizuje, že lednové hity budou zcela jiné. Mezi favority totiž podle prvních signálů patří léčivé přípravky vhodné pro odvykání kouření. Lékárna.cz i lékárny Harmonia letos nově podporují ty, kdo se rozhodli skoncovat s kouřením, nejen výhodnou cenou některých léků po dobu jednoho čtvrtletí, ale i možností konzultovat odvykání s odborníky v lékárnách. Podpůrná informační kampaň probíhá také na partnerském portálu Ordinace.cz, kde se mj. mohou kuřáci zapojit do několika diskusních skupin zaměřených na odvykání kouření.

O společnosti Pears Health Cyber

Česká společnost Pears Health Cyber už téměř 15 let podniká v oblasti farmacie a zdravotnictví. Provozuje největší internetovou lékárnu www.lekarna.cz, www.ordinace.cz a také síť lékáren Harmonia. Kromě toho nabízí konzultační servis v oblasti digitálního marketingu a komunikace, také edukační aktivity pro odbornou veřejnost i pacienty. Spektrum aktivit činí z Pears Health Cyber vertikálně integrovanou skupinu, která své aktivity rozvíjí v duchu vize Chceme, aby každý, kdo pečuje o zdraví své i těch druhých, měl pro svá rozhodnutí dostatek znalostí a možností volby. Více informací o našich aktivitách a lidech najdete na www.pearshealthcyber.cz.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language