Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Lékárna.cz: Respirátory jsou meziročně tahounem nákupů, ani DPH to nezměnilo

20.1.2022

Navýšení ceny respirátorů FFP2 a FFP3 o 21 % DPH nákupy těchto zdravotních potřeb v lednu neovlivnilo, největší lékárna na českém internetu Lékárna.cz prodala letos v lednu o 15 % víc respirátorů než ve stejném období loni v prosinci. „Už rok jsou respirátory předmětem prakticky denní potřeby pro ochranu zdraví dětí i dospělých, povinnost nosit respirátory k nám meziročně přivedla 15 tisíc nových zákazníků, za celý loňský rok  jsme prodali kolem milionu kusů. Letos už nejsou osvobozené od daně z přidané hodnoty, přesto zůstávají tahounem prodejů na Lékárna.cz společně s antigenními testy,“ říká Vladimír Finsterle, zakladatel Lékárna.cz.

Chování zákazníků se však po Novém roce změnilo v tom, že nyní věnují podstatně více času výběru respirátorů než dosud a zdvojnásobil se počet zákazníků tohoto sortimentu ve věkové skupině 65+ (nyní je to 4. nejsilnější věková skupina nakupující tyto zdravotní potřeby), která je všeobecně považovaná za příznivce tradičního nakupování v kamenných prodejnách.

Lékárna.cz prodala v roce 2021, kdy začalo platit povinné nošení respirátorů, téměř milion kusů těchto pomůcek.  Nařízení povinnosti nosit respirátory FFP2 nebo FFP3 zvýšilo prodeje tohoto sortimentu na největší internetové lékárně Lékárna.cz meziročně cca 17násobně a přivedlo jí 15 tisíc nových zákazníků, ze kterých každý třetí zůstal online nákupům na největší internetové lékárně věrný.

Lékárna.cz loni utržila v ČR za respirátory celkem 21 milionů korun, v roce 2020 jen 1,2 milionu korun a letošní rok startuje s rostoucím zájmem o tento sortiment zdravotních potřeb. Ten byl v roce 2020 ještě okrajový, od nařízení povinnosti nosit respirátory v lednu 2021 ale kromě tržeb rychle rostla na Lékárna.cz i nabídka, a to jak pro dospělé, tak pro děti včetně barevných, obrázkových a designových druhů, po kterých byla poptávka. Momentálně nabízí Lékárna.cz dvacet různých druhů respirátorů FFP2 a FFP3, zákazníci nejčastěji nakupují vícekusová balení.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language