Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Lékárna.cz potvrzuje, že potřeba dezinfikovaných rukou trvá

26.6.2020

Chrudim, 26. června 2020 – Antibakteriální gely se staly novou každodenní výbavou Čechů a věnujeme větší pozornost své imunitě. Vyplývá to z názorů 266 zákazníků a příznivců Lékárna.cz (květen 2020). Na případnou druhou vlnu se připravují cílenou podporou   imunity, ať už intenzivnějším pobytem v přírodě, sportem nebo zdravou stravou, nebo užíváním doplňků stravy.

„Data o prodejích Lékárna.cz ukazují, že antibakteriální gely, dezinfekce a přípravky na podporu imunity zůstaly stálicemi nákupů – prodáváme až 40x víc antibakteriálních gelů a dezinfekcí než loni, dvojnásobně vyrostly prodeje přípravků na podporu imunity. Léky s paracetamolem si ale naši zákazníci zdá se nakoupili v jarní koronaepizodě do zásoby, nákupy v této kategorii se propadají až o 30 %,“ shrnuje Karel Klodner, výkonný ředitel Lékárna.cz.

V průzkumu fanouškové Lékárna.cz tvrdí, že jen 16 % z nich nakupovalo léky víc než obvykle v obavách z nákazy, absolutní většina hodnotí velikost svého nákupu jako „doplnění zásob“. Ale jen pouhá 2 % dotázaných uvádí, že to, co nakoupila, také užívala. „Co mi chybělo, byl zdravý rozum některých lidí, kteří bezhlavě vykupovali obchody, zásobovali se léky, které jim nyní leží v policích,“ zní jeden z komentářů. Podle zjištění Lékárna.cz ale zůstane v policích (nebo domácích lékárničkách) po expiraci až pětina nakoupených léků, 7 % skončí v odpadkovém koši a zbytek v lékárnách.

„Příjemně mě překvapila znalost toho, že prošlé léky a doplňky stravy nemají lítat do odpadků, ale patří zpátky do lékárny k odborné likvidaci,“ poznamenala lékárnice z Lékárna.cz Pavla Horáková.

Ve spotřebě vitamínů a doplňků stravy byli Češi odvážnější: každý 2. je užíval preventivně a každý 4. spotřeboval to, co si v pandemii koupil. A 2 % dotázaných dokonce polykala vyšší dávky než doporučené. A jak jsme na tom byli s šeptandou o „osvědčených“ účincích určitých přípravků?  Podlehl jí jen každý 14. dotázaný.

 

Změnila pandemie naši péči o zdraví, připravujeme se na další vlnu? Názory v průzkumu Lékárna.cz jsou vzácně vyrovnané – zhruba třetina dotázaných odpovídá, že nikoli a na druhou vlnu se nijak nepřipravuje, druhá třetina se shoduje na tom, že teď v jejich životě hraje prevence významnější roli: častěji si myjí ruce a obličej, vyhýbají se davu, nesahají venku nebo v městské hromadné dopravě zbytečně na místa, kterých se dotýkají ostatní. Nosí s sebou antibakteriální gel, více myslí na imunitu vlastní i širší rodiny (více pohybu, zdravější strava, užívání vhodných doplňků stravy) a chtějí mít po ruce vhodné léky s paracetamolem.

„Preventivní užívání vhodně zvolených vitamínů či doplňků stravy k podpoře imunity je v době vyššího výskytu respiračních onemocnění namístě. Především u těch, kteří nemají dostatečně pestrou stravu,“ doporučuje vhodný postup Pavla Horáková, lékárnice z Lékárna.cz.

Zbývající třetina lidí pak uvádí, že mysleli na prevenci v různé podobě vždycky a starali se o své zdraví, a tak v tom jednoduše budou pokračovat, jen s větším akcentem na hygienu rukou. Pro případnou 2. vlnu se chystá výrazně předzásobit jen minimum odpovídajících, často v této souvislosti zmiňují růst cen u přípravků, doplněné zásoby nebo naopak nechuť „syslit“ cokoli, co nepotřebují.

„U léků doporučuji zachovat chladnou hlavu a spíš domácí lékárničku jen zkontrolovat, jestli léky v ní už neprošly a případně je vyměnit. Pro případ nouze je dobré mít doma určitě léky na bolest a na horečku, ale taky na průjem, alergii, rýmu, bolest v krku, nadýmání, pálení žáhy, stejně tak potřebujete do zásoby dezinfekci a obvazový materiál. Většinou ale stačí jedno balení,“ doplňuje lékárnice P. Horáková.

Lékárna.cz (mimochodem první e-shop na českém internetu s 20letou tradicí) stále prodává významně větší objemy dezinfekcí a antibakteriálních gelů (43x více než loni za stejné období), doplňky stravy na podporu imunity se dlouhodobě drží na dvojnásobku loňských prodejů a dvojnásobné jsou i prodeje zdravotního materiálu. A také je zřejmé, že se Češi v první vlně předzásobili léky s paracetamolem, protože jejich prodeje klesají až o třetinu oproti loňsku. „Případná druhá vlna nás nezaskočí: máme teď širší nabídku a také podstatně víc zboží skladem, měníme celou zákaznickou komunikaci, sladili jsme procesy v logistice, posílili personální stavy a znovu otevřeli pacientům možnost chatovat s lékárníky o možnostech řešení jejich obtíží,“ říká K. Klodner.

Doporučujeme vám kouknout na další zajímavá data do infografiky zde

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language