Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Lékárna.cz: České inovace a eko novinky

6.5.2019

Chrudim, 6. května 2019 – Lékárna.cz jako první prodejce v ČR vůbec uvedla na český trh novinku z laboratoře českých vědců a české kosmetické firmy. Na tomto českém e-shopu lze totiž od dnešního dne (6.5.t.r.) koupit první opalovací krém s přírodním UV filtrem. „Podali jsme pomocnou ruku inovaci, která ulehčí životnímu prostředí – jako jediní prodáváme novinku z českých laboratoří, opalovací krém s přírodním UV filtrem. Je chemie prostý, takže neznečistí moře, rybníky ani odpadní vody, neohrozí živočichy ani lidi. Jsem si jistý, že zastánce zdravého životního prostředí tahle novinka nadchne a věřím, že si najde své zastánce hlavně díky chvályhodné snaze o šetrný přístup k životu na Zemi,“ představuje Karel Klodner, výkonný ředitel e-shopu, opalovací krém ostravské kosmetické firmy Nafigate Cosmetics a aktuální novinku v nabídce Lékárna.cz.

Odhaduje se, že z lidské pokožky se každoročně uvolní až 14 tun opalovacích emulzí, které skončí v oceánech. Jsou to většinou krémy s chemickými filtry, které následně škodí mořskému ekosystému. „Inovaci v podobě přírodního polymeru v opalovacím krému jsme prostě museli a chtěli podpořit, je to krok správným směrem, ke zdraví lidí i planety,“ dodává Karel Klodner z Lékárna.cz.

Na výrobě ekologicky šetrného opalovacího krému se kromě Nafigate Cosmetics a VUT podílely ještě společnosti Nafigate Corporation a Chemservis.

Podle informace ředitele společnosti Nafigate Ondřeje Mynáře plní roli UV filtru v novém opalovacím krému  přírodní polymer P3HB, který  chrání pokožku před UVA i UVB paprsky, a navíc účinkuje hned po aplikaci. „Protože je takzvaně biokompatibilní,  neškodí člověku ani přírodě. Opalovací krémy s chemickými UV filtry naopak podle výzkumů škodí lidem i zvířatům, syntetické filtry mohou u člověka vyvolat alergickou reakci a hormonální změny, u zvířat dokonce změnu pohlaví nebo genetické mutace. Havaj a Palau jsou první státy, které používání chemických opalovacích přípravků zakázaly, především kvůli ochraně korálových útesů,“ dodává O. Mynář.

https://www.lekarna.cz/nafigate-organic-sunscreen-spf-30-200-ml/

https://www.lekarna.cz/nafigate-organic-sunscreen-spf-15-200-ml/

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language