Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Lékárna.cz nasbírala milion korun pro pacienty se vzácnými diagnózami

24.5.2021

Veřejná sbírka pro pacienty se vzácnými diagnózami na Lékárna.cz právě dosáhla na 1 milion korun – složili se zákazníci této největší internetové lékárny i zaměstnanci společnosti. Sbírka byla zahájena loni v říjnu.

„Smekám před ochotou lidí pomáhat druhým, víc než 17 tisíc příspěvků od jednotlivců se složilo na milion za necelých osm měsíců. Tahle právě probíhající sbírka je ta největší a nejrychlejší, jakou jsme kdy organizovali – a to se pomocí lidem se vzácnými diagnózami zabýváme už skoro od našeho vzniku před 20 lety,“ říká Vladimír Finsterle, zakladatel společnosti. „Každou vybranou korunu předáváme pacientským organizacím, aby tu mohly být pro vzácně nemocné a jejich potřeby. Bez nich by právě pacienti se vzácnými nemocemi zůstávali  na okraji zájmu i společnosti. Proto podporujeme hlavně ty, kdo se ještě kromě pomoci konkrétním pacientům snaží prosadit systémové změny, aby i lidé se vzácnými diagnózami měli přístup k léčbě a lékům, které potřebují. Proto mě těší, že to s námi sdílejí i tisíce našich zákazníků, přidávají se k našemu konání a za to jim ze srdce děkuji,“ zdůrazňuje.

Z aktuální veřejné sbírky už společnost rozdělila:

  • 150 tisíc korun České asociaci pro vzácná onemocnění (ČAVO)
  • 190 tisíc korun na služby pro lidi se svalovou dystrofií (Parents Project, z.s.)
  • 60 tisíc korun pro děti s metabolickými poruchami (Metoděj, z.s.)

Další část výtěžku ze sbírky bude rozdělena v červnu.

Největší lékárnu na českém internetu provozuje společnost Pears Health Cyber, ta dlouhodobě podporuje pacienty se vzácnými chorobami prostřednictvím pacientských organizací a spolků, které hájí jejich zájmy a zajišťují různé potřeby. Rozdělila jim za dobu své existence už víc než 3 miliony Kč.

„Jsme vytrvalí a věrní fandové vzácně nemocných, protože to nemají jednoduché: o jejich onemocnění se většinou moc neví a pomoc se hledá těžko, protože jejich nemoc je v populaci VZÁCNÁ. Aby to měli jednodušší, chceme podržet i ty, kdo se o ně starají – pacientské organizace, spolky. Ti jsou VZÁCNÍ tím, že ve svém volném čase hledají po světě informace, pečují o nemocné, poskytují poradenství, služby, finanční pomoc, iniciovat změny v systému zdravotní péče. A další VZÁCNÍ v této řadě jsou ti, kdo to chápou a složili se na ně – naši zákazníci, naši zaměstnanci. Každý v té řadě si zaslouží zvláštní poděkování,“ vysvětluje V. Finsterle dobročinný projekt společnosti VZÁCNÍ VZÁCNÝM.

Více zde

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language