Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Lékárna.cz má evropské logo bezpečnosti

22.6.2015

Praha, 22. června 2015 – Logem „Klikněte, chcete-li ověřit, zda jsou tyto stránky provozovány legálně“ na každé své stránce dává od nynějška největší internetová Lékárna.cz svým uživatelům jednoduchou možnost, aby si ověřili její pravost. O užití loga uzavřela smlouvu se Státním ústavem pro kontrolu léčiv a tím se jako první internetová lékárna přihlásila k nové povinnosti Evropské unie umožnit uživatelům svou identifikaci a ověření skutečnosti, že jde skutečně o lékárnu, která zajišťuje zásilkový výdej léčivých přípravků. Logo na svých stránkách musí mít od 1.7.2015 povinně každý provozovatel zásilkového výdeje léčivých přípravků.

„Vítám každé potvrzení pravosti, které dá zákazníkům jistotu, že nakupují originální léčivé přípravky a žádné padělky. S implementací loga jsme si sice pár dnů museli pohrát, ale je to v zájmu ochrany zákazníků. Pro kohokoli odkudkoli z Evropy jsme od této chvíle jasně čitelný bezpečný e-shop,“ konstatuje Karel Klodner, šéf Lékárna.cz, největšího českého e-shopu s volně prodejnými léčivými přípravky.

logoEU_LCZLogo je chráněné ochrannou známkou a je duševním vlastnictvím EU. Dle nařízení Evropské komise ho musí počínaje 1. červencem 2015 užívat každý, kdo nabízí veřejnosti léčivé přípravky k prodeji na dálku. Logo obsahuje především hypertextový odkaz na zápis provozovatele v příslušné databázi. Je designově jednotné a srozumitelné pro všechny uživatele internetu v Evropské unii, odlišovat je bude pouze vlajka členského státu, ve kterém osoba nabízející léčivé přípravky sídlí.

Použít logo může jen ten provozovatel lékárny, který uzavře smlouvu se SÚKL, který je k podpisu zmocněn na základě licenční smlouvy s Evropskou komisí a má také kompetence v oblasti dozoru nad dodržováním závazků.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language