Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Lékárna.cz hlásí rekordní tržby u bezlepkových produktů

17.10.2015

5. října 2015, Praha – Za poslední dva roky zaznamenal největší český online prodejce léků a zdravé výživy vysoký nárůst poptávky po bezlepkových produktech. Nárůst tržeb největší tuzemské internetové lékárny Lekarna.cz u produktů z bezlepkového portfolia o více jak sto procent potvrzuje nastupující trend, který na západě běží již několik let. Razantně stoupl jak prodej jednotlivých produktů, tak i počet nových a aktivních zákazníků nakupujících bezlepkové potraviny.

 Stále silnější poptávka po zboží a výrobcích zdravého životního stylu už se zdaleka netýká pouze potravin s označením „bio“. Největší český online prodejce léků a zdravé výživy eviduje silné zvýšení poptávky především u produktů z portfolia bezlepkového sortimentu.

„Za poslední dva roky zaznamenáváme vysoký nárůst poptávky po bezlepkových produktech. Razantně stoupl jak prodej bezlepkových produktů (o 106 %), tak i počet nových a aktivních zákazníků. Letos se tržby zvýšily o 122 % a počet objednávek, kde se objevil bezlepkový produkt, o 173 %,“ říká Karel Klodner z eshopu Lekarna.cz a dodává, že nejvíce lidé do bezlepkových produktů investují v Praze, nejméně pak v Olomouckém kraji.

Lekarna.cz nabízí rozsáhlý bezlepkový sortiment již od svého založení v roce 1999. Tato e-lékárna začínala s portfoliem pár desítek produktů z řady bezlepkového sortimentu a dnes nabízí více jak 120 potravin a potravinových doplňků s absencí lepku. Přesto, že je nabídka tohoto zboží na Lekarna.cz jednou z nejrozsáhlejších na tuzemském trhu, majitelé plánují její další rozšíření.

„Ačkoli se Češi snaží dohnat západní standardy, výběr bezlepkových produktů na tuzemském trhu je z našeho pohledu stále značně omezený. Přitom poptávka po těchto potravinách narůstá geometrickou řadou. Naši odborní konzultanti řeší týdně v průměru desítek dotazů na téma lepku a bezlepkové diety,“ konstatuje K. Klodner.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language