Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Lékárna.cz cílí na půlmiliardový obrat

16.3.2015

Praha (16. března 2015) – „Lidé začínají oceňovat pohodlí internetových lékáren. Po posledních letech jen mírného růstu jsme za loňský rok meziročně vyrostli o celou čtvrtinu a slibujeme v segmentu online lékárenství mnohem víc, než prostou rychlou expedici krabiček. Možnosti internetové farmacie zdaleka nejsou vyčerpané,“ říká majitel internetové jedničky Lékárna.cz Vladimír Finsterle. Tržby největší internetové lékárny rostly meziročně o čtvrtinu a o dalších 22 % chce Lékárna.cz růst v roce letošním. Za léčivé přípravky volně prodejné, které tvoří třetinu obratu, lidé loni utratili o 8 milionů korun více než v roce 2013.

I když Lékárna.cz vznikla v roce 1999 původně jako edukační portál o lécích, v roce 2002 jako první v historii českého internetu prodala přes internet první balení vitamínových preparátů. Dnes ale prodejní doménu internetové farmacie  předstihla zdravá výživa a léčebná kosmetika. „Nakupují u nás hlavně ženy, kterým se líbí, že si během chvíle udělají u nás – odborníků – velký nákup, který jim často už do druhého dne doručíme doslova do ruky. Pohodlně totiž obsáhnou zdraví i krásu – zdravou výživu, doplňky stravy, kosmetiku a dětskou výživu,“ dodává V. Finsterle.

Začátek roku 2015 signalizuje dobrý rok pro zdraví na internetu, navíc Lékárna.cz už loni vsadila na upevňování vztahů se svými zákazníky a své služby rychle inovuje na základě připomínek právě svých zákazníků. V průběhu roku nabídne nový věrnostní program a přehlednější web s řadou nových funkcí.

Lékárna.cz utržila za loňský rok v Čechách a na Slovensku více než 360 milionů korun, v roce 2015 míří k celkovým tržbám kolem půl miliardy korun.

„K lékárně odjakživa léky patří. Nebudeme se tohoto segmentu vzdávat, i když trendy nás posouvají spíše k drogistice. Protože až čeští pacienti docení e-recepty a zákon umožní zásilkový výdej léků, teprve potom postoupíme mezi moderní země Evropské unie. A u toho musí Lékárna.cz být,“ dodává V. Finsterle.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language