Lékárna.cz čeká rekordní vánoční tržby

E-shopy s volně prodejnými léky a potravinovými doplňky evidují během listopadu rekordní tržby. Možnost si objednat léčiva z pohodlí domova upřednostňuje stále více Čechů, což potvrzuje i enormní nárůst prodejů v předvánočním období. „Oproti loňskému roku, kdy jsme za listopad a prosinec celkově utržili přes 65 mil korun, evidujeme jen za listopad dle posledních informací 36 mil korun. A to nás ta největší vlna zájmu teprve čeká,“ libuje si ve výsledcích obchodní ředitel největší české internetové lékárny, Karel Klodner z Lekarna.cz.
Největším hitem letošních Vánoc jsou bezpochyby zelené potraviny. Mezitím, co v minulých letech to byly především kloubní preparáty a vitamíny, letos zákazníci utrácí za produkty takzvané zelené výživy, které jsou ve světě ceněné díky svým detoxikačním účinkům. „Tento trend k nám dorazil ze západu, kde se spotřebitelský trh s potravinovými doplňky orientuje v posledních letech především na zdravou výživu. Souvisí to s celospolečenskými změnami v oblasti vnímání kvalitního života a s tím spojenou úpravou životního stylu, a tedy i životosprávy,“ komentuje situaci výživová poradkyně Michaela Tulachová.
Zákazníci utrácí za „zdravé“ dárky od několika stovek až po tisíce korun. Stále rostoucího trendu darovat zdraví pod stromeček lékárny umí využít. Pro zákazníky připravily před Vánoci nejrůznější slevové akce a výhodné balíčky. „Na našem webu jsme připravili kapříkovou akci pro všechny návštěvníky webových stránek. Průměrná hodnota objednávky je u nás v průběhu roku něco kolem 1000 Kč. Od startu naší vánoční kampaně je to však více jak 1100 Kč na jeden nákup,“ říká Milan Duda, který má v Lékárna.cz na starosti marketing.
O tom, kde zákazník utratí své peníze, však v předvánočním období rozhoduje, stejně jako ve všech ostatních případech nákupu přes internet, hlavně rychlost dodání zakoupeného zboží. Firmy se neustále snaží posouvat termíny posledních objednávek a ne jinak je tomu i v případě internetových lékáren. „Na Vánoční nápor jsme dobře připraveni. Termín pro poslední objednávky se nám tento rok podařilo posunout až na 21. 12.,“ zdůrazňuje Karel Klodner.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language