Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Lékárna.cz analyzovala letní prodeje kondomů

9.7.2015

Praha, 9. července 2015 – Léto je obdobím, které často spojujeme s prázdninovými románky, letními láskami od moře a se sexuálními dobrodružstvími vůbec. Podle prodejních výsledků v kategorii zboží souvisejícího se sexuálním životem, které zanalyzovali odborníci největšího českého lékárenského e-shopu  Lékárna.cz, to ale vypadá, že Češi v létě trochu zanedbávají bezpečnost, naopak sexuálně nejzodpovědněji se chovají o Vánocích.

Prodej kondomů a dalších antikoncepčních prostředků zaznamenal v uplynulých letech zajímavý trend – pravidelně v létě prodej kondomů klesá zhruba o 20 %. Přičítat to lze jistě tomu, že jde hlavně u oněch letních lásek často o impulzní nákup, který se odehrává mimo e-shopy, ale na druhou stranu se ukazuje, že po tomto snížení prodeje kondomů se zhruba dvouměsíčním zpožděním následuje výrazné zvýšení prodeje těhotenských testů, a to až o 50 %. „Zdá se, že se v létě trochu necháváme opít onou bezstarostnou atmosférou, zvýšený prodej těhotenských testů v měsících srpen až říjen této domněnce nahrává,“ komentuje s nadsázkou tato čísla Karel Klodner, ředitel e-shopu Lékárna.cz. „Větší poptávku po testech na přítomnost viru HIV nebo na další sexuálně přenosné choroby jsme ale v této souvislosti nezaznamenali. Skoro to vypadá, že pro Čechy je nechtěné těhotenství větším strašákem než pohlavní choroby,“ dodává.

Prodeji kondomů se překvapivě nejvíce daří v prosinci, kdy se jich prodá až o třetinu více v porovnání
s průměrem ostatních měsíců. V prosinci také výrazně klesá prodej těhotenských a ovulačních testů. Vánoce lze tedy možná považovat za období zvýšeného libida, ale také za čas, kdy se věnujeme bezpečnému sexu a méně řešíme plánovaná i neplánovaná těhotenství. Prodej ovulačních testů v průběhu roku téměř přesně kopíruje prodej testů těhotenských, jen jde řádově o desítky procent nižší čísla. Únor zůstává i přes čím dál populárnější „den zamilovaných“ měsícem, kdy je prodej kondomů i těhotenských a ovulačních testů spíše na podprůměrné úrovni. „Zvýšenou aktivitu v nákupu kondomů lze vystopovat také na začátku školního roku, ale naše údaje zatím neukazují jednoznačný trend. Těmto analýzám se však budeme věnovat i nadále a budeme je průběžně zpřesňovat,“ uzavírá Karel Klodner.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language