Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Svět ocenil asistenta skrytého v naší mobilní aplikaci

4.4.2016

Praha, 4. dubna 2016 – Mobilní aplikace pro pacienty s roztroušenou sklerózou RS Kompas+, kterou pro farmaceutickou společnost vyrobila česká společnost Pears Health Cyber, byla mezi TOP finalisty letošní jarní mezinárodní přehlídky inovativních projektů farmaceutických firem Eyeforpharma Barcelona Awards. Do soutěže bylo přihlášeno více než 200 projektů v pěti kategoriích a i když cenu letošního 14. ročníku získala společnost Sanofi za program boje proti malárii, aplikace pro pacienty s RS byla v první pětici nejúspěšnějších projektů mezi 80 dalšími projekty v kategorii Most Valuable Patient Initiative or Service.

„RS Kompas+ je mobilní aplikace, která pacientům s roztroušenou sklerózou připomíná užití léku a poradí místo jeho vpichu. Není to budík, umí mnohem víc. Právem je proto považována za osobního asistenta nemocného, chytrého a diskrétního,“ shrnuje Jitka Hrabánková, která v Barceloně aplikaci za společnost Pears Health Cyber prezentovalaHealthhhE.

Mobilní telefon může tedy učit pacienta s RS aplikovat injekce s léčebnou látkou a připomene, kdy je čas na aplikaci léku. Kromě toho nabídne nejvhodnější místa na těle, kam léčebnou látku aplikovat, a umožní pacientovi vést aplikační deník. Tuto aplikaci vyrobila česká společnost Pears Health Cyber  pro farmaceutickou společnost TEVA. „Mobilní aplikace pro pacienty vyvíjíme už 3 roky, RS Kompas+ byl jedním z prvních projektů. Těší nás jeho úspěch i trvalá hodnota, která neklesá – je pro pacienty nedocenitelným pomocníkem v okamžicích, kdy potřebují poradit, pomoci,“ konstatuje Jitka Hrabánková. Dodává, že aplikace je pro ně jistotou, že jejich léčba neselže, protože nezapomenou svůj lék užít.

O roztroušené skleróze (RS)

RS je chronické onemocnění, jejíž příčinu se ještě nepodařilo vědcům objevit. Objevuje se zpravidla mezi 20.-40. rokem života, v ČR jí trpí cca 1 promile obyvatelstva. RS více postihuje ženy než muže a projevuje se různě těžkým tělesným postižením.

Obecně jde o onemocnění, kdy lidský imunitní systém napadá centrální nervovou soustavu, tedy mozek a míchu. Kvůli tomu dochází k rozpadu myelinových pochev, které chrání nervová vlákna. Tento proces nazýváme „demyelinizace“. Myelin umožňuje snadnější vedení nervových vzruchů a díky němu správně funguje centrální nervová soustava. Nemoc si svůj název nese podle toho, že RS může tvořit více ložisek, proto „roztroušená“.

RS je ve většině případů nemocí, která mnoho pacientů potrápí „jen občas“, při akutní atace. V remisi se zpravidla cítí „zdrávi“, a to je svádí k nedodržení léčebného schématu. Ze studie GAP (The Global Adherence Project) vyplývá, že nejčastější příčinou neužití léku je opomnění (v 50 procentech případů neaplikace léku), na druhém místě jsou příčiny související se samotnou injekcí (32 procent), únava (15 procent), nevyhovující dávkování (deset procent). Připomínky a pomoc se správnou aplikační technikou jsou proto ty nejcennější dovednosti virtuálního osobního asistenta RS Kompas+.

Další online pomocníci pro zdraví

Aktuálně si pacienti na celém světě mohou stáhnout pět funkčních aplikací české společnosti Pears Health Cyber. Pomáhají vyhodnotit riziko melanomu kůže, srdečního infarktu, erektilní disfunkce, demence a diabetu. Nejstahovanější je aplikace na riziko demence a srdečního infarktu. Aplikace jsou v šesti jazycích (angličtina, čeština, němčina, španělština, portugalština a francouzština).

→ Diabetes Test – kalkulátor rizika diabetu

→ Heart Test – kalkulátor potenciálu srdečního infarktu

→ Dementia Test – kalkulátor detekující demenci vhodný k opakovaným testům vývoje nemoci

→ Melanoma Test – kalkulátor rizika rakoviny kůže

→ ED Test – kalkulátor rizika erektilní dysfunkce

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language