Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Češi se naučili doplňovat vitamín D, zájem o „áčko“ naopak klesá

14.2.2018

Nejčastěji v lékárnách nakupujeme multivitamíny a vitamín C, naopak nejméně vitamín K a A. Právě vitamín A šel loni nejméně na odbyt, naopak na dračku šel vitamín D. Vyplývá to z analýzy internetového e-shopu Lékárna.cz.

„Donedávna neprávem opomíjený byl vitamín D. Jeho doplňování je právě v našem zeměpisném pásmu důležité, obzvlášť teď v zimních měsících,“ potvrzuje magistra Pavla Horáková, která vede tým lékárníků poskytujících rady zákazníkům Lékárny.cz prostřednictvím online chatu.

„Vitamín D se tvoří v našem těle především působením slunečního záření. V zimě slunce tolik nesvítí, chodíme zahalení ve vrstvách oblečení, takže se snižuje plocha kůže, kde může slunce působit. A ve stravě přijímáme vitamínu D málo narozdíl od obyvatel okolo Středozemního moře. Déčko je přitom důležité pro regulaci vápníku a fosforu a jeho nedostatek má vliv na měknutí kostí a u dětí způsobuje křivici,“ vysvětluje Pavla Horáková.

Zdá se, že funguje osvěta: prodej přípravků s vitamínem D meziročně vyrostl o 38 %.

Multivitamíny jsou sice nejprodávanější, ale jejich pozice se meziročně nijak zásadně nemění. Stejně tak celá kategorie vitamínů meziročně nijak nerostla. „Utrácíme za vitamíny zhruba stále stejně, jen naše ‚chutě‘ se mění,“ zjednodušeně shrnuje Ivana Broklová, analytička Lékárny.cz.

Z jednotlivých vitamínů lidé nejčastěji nakupují vitamín C. I ten v prodejích kopíruje trend celé kategorie: ve srovnání s předchozím rokem se prodalo víceméně stejné množství. Podle odborníků u zdravého člověka není nutné céčko doplňovat. „Čím více přijímáme vitamíny přírodní cestou, tím je to pro tělo přirozenější,“ říká Pavla Horáková. „Pokud nejsme nemocní a máme dostatečně pestrou stravu s dostatkem zeleniny a ovoce, nevidím důvod doplňovat vitamín C uměle,“ dodává.

Třetinový propad zájmu meziročně zaznamenal vitamín A. „Celkově ho doplňujeme méně často než jiné vitamíny. Ze zdravotního hlediska je vhodnější jeho doplňování z přírodních zdrojů,“ doporučuje lékárnice Pavla Horáková.

 

Vitamínový žebříček

(podíly na celkovém prodeji, v kusech)

34 % multivitamíny

31 % vitamín C

17 % vitamín B ↓

5 % vitamín E ↓

3 % vitamín D ↑

2 % vitamín A ↓

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language