Pro média

Těší nás, že se zajímáte o společnost Pears Health Cyber a chcete o ní vědět víc. Jsme vám k dispozici pro jakýkoli dotaz, doporučení nebo prosbu. Projděte si naše tiskové zprávy, jen tak se blíže seznámíte s aktivitami a úspěchy společnosti. Ve spodní části stránky pak najdete oficiální dokumenty, fotografie a loga ke stažení.

Co by nikdy nemělo chybět v lékárničce na dovolenou, radí lékárnice

14.6.2017

Základní vybavení na prázdninové cesty se vejde do pěti set korun

Prázdniny vypuknou za dva týdny, s nimi i čas letních dovolených. Víte, co by nemělo chybět v lékárničce na cestách?

O radu jsme požádali Mgr. Pavlu Horákovou z online poradny Lékárny.cz: „Nemělo by nám chybět základní vybavení lékárničky. Lidé to občas podceňují a pak se z cest do zahraničí vracejí i s desetitisícovými účty od lékaře. O prožitých útrapách ani nemluvím,” říká. „Obsah se může lišit podle toho, kam a s kým se chystáme. Užíváme-li pravidelně nějaké léky, je důležité vzít s sebou dostatečné množství,” dodává.

Bez lékárničky málem přišel o nohu

O tom, že se nevyplácí vyrazit na cesty bez lékárničky, už ví svoje i třicetiletý Tomáš z Brna: „Při vysokohorské turistice jsem uklouzl a kromě vyvrtnutého kotníku jsem si sedřel i lýtko. Než jsme se dopravili třetí den do nemocnice, kotník bolel jako blázen, celý opuchl i s nohou a rána začala nějak divně pálit a červenat se. Myslel jsem, že mi celá noha upadne. V nemocnici řekli, že kdybych přišel o něco déle, museli by mi kvůli zanícené ráně nohu amputovat, a abych si s sebou příště vždy přibalil základní potřeby pro případ úrazu. Od té doby nosím lékárničku všude s sebou,” vypráví jeden z dnes už zkušených cestovatelů.

Co by nikdy nemělo v lékárničce chybět

Mezi základní výbavu patří prostředky k ošetření poranění: k vyčištění drobných odřenin, ran a škrábanců by neměla chybět dezinfekce. „Pokud netrpíte alergií na jód, doporučuji Jodisol, který je nejvhodnější i na dezinfekci ranky po vytažení klíštěte,“ radí lékárnice. K ošetření poranění nesmí chybět ani náplasti, obvazy nebo plastický obvaz ve spreji. Zvrtnutý kotník pomůže zafixovat pružné obinadlo. „Na puchýře jsou vhodné hydrogelové náplasti, které sníží bolestivost a tlak boty na postiženou část,” doporučuje šéfka online poradny.

Častou komplikací dovolené je bolest nebo zvýšená teplota, proto nikdy nezapomínáme přibalit léky na její snížení či proti zánětu, vhodný je Ibalgin nebo Paralen. Pořízení základní výbavy se vejde do pěti set korun.

Na tom, co by mělo být nutnou součástí zavazadla na prázdniny, se s lékárnicí shodují i ambasadorky značky Lékárna.cz. „Je to klasika: něco na teplotu, něco na průjem, něco na bolest a obvazy a náplasti,“ výstižně shrnuje za všechny Petra Proksová, jedna z věrných zákaznic Lékárny.cz.

Braňte se před klíšťaty a pochybnou vodou

S ohledem na sezónu by neměly chybět ani opalovací prostředky a repelent proti hmyzu. Pro případ, že chytíme klíště, je ideální sada pro bezpečné odstranění klíšťat, například souprava Atix vyjde na necelých třista korun.

Při cestách do exotických zemí je dvojnásob důležité hlídat si kvalitu vody. „Vyhněte se pití vody z kohoutku a přidávání ledu do nápojů. Nejbezpečnější je balená voda, od věci není přibalit do batohu přípravky na desinfekci vody,” doporučuje Pavla Horáková. Souprava Aquasteril stojí zhruba čtyřista korun, její použití je velmi jednoduché a v upravené vodě nezanechává žádné nepříjemné stopy.

Zvrací během jízdy? Kupte mu lízátko!

„Cestování s dětmi je vždycky trochu náročnější. Při zařizování lékárničky musíme dbát, aby přípravky byly vhodné i pro ně,“ připomíná magistra Horáková. Aby bolístky méně bolely a dezinfekce nepálila, je dobré používat například dezinfekční vodu Aquaint, na přelepení odřenin se hodí slušivá náplast se zvířátky z džungle. „Hodně dětí také trpí cestovní nevolností. Od té pomůže tradiční Kinedryl nebo speciální lízátka,“ uzavírá doporučení Pavla Horáková.

Nezapomeňte, že před každou cestou je důležité zkontrolovat obsah lékárničky, doplnit chybějící a vyměnit prošlé přípravky. Obsah lékárničky bychom měli chránit před mrazem, sluncem, vysokými teplotami a vlhkem.

Kontakt pro média

Mgr. Romana Žatecká
Chief Communication Officer

+420 720 731 927
romana.zatecka@pearshealthcyber.com

Kontaktní formulář

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kde nás najdete

Firemní sídlo:

Pears Health Cyber, s.r.o.
DOCK01

Voctářova 2449/5
180 00
Praha 8 – Libeň

Tel.: +420 724 600 705
Tel.: +420 724 600 779

IČ: 25784684
DIČ: CZ25784684

Hledáme nové kolegy

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výroční zprávy

Pomáháme těm, kdo pomoc potřebují

debra_mini  Naše aktivity

 en_flag English Language